X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Realizacja i rozliczenia projektów ministerstwa kultury. Maksymalne uproszczenie procedur

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2020 19:45
Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotr Gliński podjął decyzję o wprowadzeniu zmian w programach resortu realizowanych w 2020 roku. Mają one na celu wsparcie projektów, które uzyskały dotację, a ze względu na sytuację epidemiologiczną muszą ulec zmianom.
Wicepremier i minister kultury Piotr Gliński
Wicepremier i minister kultury Piotr GlińskiFoto: PAP/Radek Pietruszka

Szef resortu zapowiedział, że procedury związane z koniecznością dokonywania zmian w realizacji i rozliczaniu projektów zostaną maksymalnie uproszczone.

Uproszczenie procedur dotyczących projektów kulturalnych

1200_muzeum_shutterstock.jpg
Muzea, galerie sztuki i księgarnie "wracają do życia". Sprawdź, na jakich zasadach

Pozwoli to dyrektorom instytucji kultury samodzielnie podejmować decyzje dotyczące poszczególnych projektów oraz ułatwi szybkie dostosowanie programów do sytuacji w kraju. Umożliwi to na przykład realizację wielu projektów wyłącznie online.

Wprowadzono także uproszczony tryb przekazywania dokumentów związanych z realizacją projektów. Zgodnie z decyzją ministra dokumentację można przekazywać elektronicznie nawet wówczas, gdy wnioskodawca nie ma kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub nie korzysta z profilu zaufanego.

Skala dotacji rządowych dla instytucji kultury

Obecnie w ramach 32 programów Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego realizowanych jest w całym kraju kilka tysięcy projektów. Zapewniają one wynagrodzenia setkom osób związanych ze środowiskami twórczymi. Z dotacji korzystają przede wszystkim instytucje kultury i organizacje pozarządowe.

en_01419095_0041.jpg
"Lekcja historii". Publikacja Piotra Glińskiego w "The Wall Street Journal"

Łączny budżet programów to prawie 390 milionów zł, a dodatkowe 80 milionów złotych przeznaczono na realizację programu "Kultura w sieci".

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wsparcie dla artystów w czasie pandemii. Opublikowano projekt rozporządzenia

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2020 00:05
Na stronach Rządowego Centrum Legislacji opublikowano projekt rozporządzenia, który w związku z pandemią koronawirusa przewiduje wsparcie finansowe m.in. dla artystów, twórców i animatorów kultury. Zgodnie z projektem wsparcie ma wynieść do 20 mln zł.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Może wynieść nawet do 4 mld zł". Minister kultury o pomocy dla artystów

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2020 14:33
- Pomoc dla artystów w ramach tarcz antykryzysowych może wynieść nawet do 4 mld zł - powiedział w Sejmie wicepremier, minister kultury Piotr Gliński. Przypomniał, że tegoroczny budżet kultury to 5 mld 250 mln zł, a w 2015 r. wynosił on 3 mld 600 mln zł.
rozwiń zwiń