X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Bezpieczeństwo w czasie egzaminów. Szef MEN: powstaną specjalne wytyczne

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2020 16:51
- Gdy będziemy zbliżali się do terminu egzaminów, poinformujemy o wytycznych, które będą dotyczyć m.in. dopuszczalnej liczby uczniów w sali czy składu komisji - powiedział minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski.
W związku z epidemią koronawirusa zajęcia w szkołach nie odbywają się od 12 marca
W związku z epidemią koronawirusa zajęcia w szkołach nie odbywają się od 12 marcaFoto: Shutterstock/Pawel Rajtar

Szef MEN w wywiadzie dla Wp.pl powiedział, że niedługo rząd podejmie decyzje w sprawie ewentualnego wprowadzenia form opieki w przedszkolach, żłobkach i w szkołach. Zaznaczył jednocześnie, że na razie jeszcze nie wiadomo, czy zajęcia dydaktyczne zostaną wznowione w tym roku szkolnym. Wskazał, że doświadczenia innych krajów w tej kwestii są różne.

663_Piontkowski_TT.jpg
Szef MEN: Broniarz nie chciał egzaminów w zeszłym roku i nie chce w tym

- Nasi sąsiedzi powoli przywracają naukę w szkołach, a mówię tu o Czechach czy Niemcach. W związku z tym i my mamy teraz około miesiąca czasu, żeby podjąć decyzję – powiedział minister. Przypomniał, że na razie zdalne nauczanie będzie obowiązywało do 24 maja.

Maseczki w szkołach

Pytany, czy uczniowie przy ewentualnym powrocie do szkół będą musieli nosić maseczki, odpowiedział, że jest za wcześnie, by mówić o takich szczegółach.

- Wyobrażam sobie na dzisiaj, że gdyby wróciły zajęcia do szkół, to mogłoby to wyglądać w ten sposób, że uczniowie idąc do szkoły czy przebywając w pomieszczeniach ogólnodostępnych, takich jak korytarze szkolne, raczej powinni nosić maseczki. Natomiast jeśli będą przebywali z grupą tych samych nauczycieli w jednej klasie, w której zajęcia by się odbywały, to maseczek już raczej nie musieliby nosić - powiedział Dariusz Piontkowski.

>>>[TRÓJKA] "Mamy nadzieję, że nic się nie zmieni". Minister edukacji o terminach egzaminów

Podkreślił, że szczególne środki bezpieczeństwa będą także obowiązywały w trakcie egzaminów. Zapowiedział, że tak jak w poprzednich latach będzie zachowana odległość - minimum dwumetrowa - między uczniami przystępującymi do egzaminu.

- Najtrudniejszy będzie ten moment, w którym uczniowie będą przychodzili na egzaminy do szkoły i wtedy nie mogą się tłoczyć przed wejściem do sali gimnastycznej czy lekcyjnej. Trzeba więc będzie prawdopodobnie poprosić uczniów, aby znacznie wcześniej przyszli na egzamin i zachowali tę odległość dwóch metrów od siebie. Wtedy powinni też nosić maseczki - dodał szef MEN.

"Wytyczne wyraźnie wskażą"

Twitter Dariusz Piontkowski 1200.jpg
Szef MEN: egzaminy będą przeprowadzone z zachowaniem zasad bezpieczeństwa

Dariusz Piontkowski zapowiedział, że prawdopodobnie powstaną także wytyczne, które wyraźnie wskażą, że w sali egzaminacyjnej może być kilku lub kilkunastu uczniów. Dodał, że w niektórych szkołach egzaminy odbywają się w dużych salach gimnastycznych, gdzie łatwiej zachować odpowiednie odległości. - Gdy będziemy zbliżali się do terminu egzaminów, wyraźnie pokażemy także, jak dostosujemy przepisy dotyczące składu komisji nadzorujących - powiedział.

Podkreślił, że - tak jak w poprzednich latach - każdy uczeń będzie mógł przyjść z własnym długopisem. - Sala egzaminacyjna powinna być umyta, wyczyszczona, także ławki i krzesła. Podobnie będzie musiało się odbyć po egzaminie. Jeśli chodzi o arkusze egzaminacyjne, to one są już zapakowane w szczelne torebki i od dłuższego czasu nie mają kontaktu z otoczeniem. Są one w pełni bezpieczne, tak samo jak przesyłki, które do nas docierają - zapewnił Dariusz Piontkowski.

O terminach egzaminów - ósmoklasisty od 16 do 18 czerwca i matur od 8 do 29 czerwca - minister edukacji poinformował w piątek. Egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie będzie przeprowadzony od 22 czerwca do 9 lipca, a egzamin zawodowy – od 17 do 28 sierpnia. Do 24 maja przedłużono zamknięcie szkół.

bb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

We wrześniu nauczanie także zdalne? Szef MEN wyjaśnia

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2020 19:12
- Jeśli będzie taka konieczność, w nowym roku szkolnym będziemy kontynuować nauczanie na odległość - powiedział minister edukacji narodowej. Dariusz Piontkowski powiedział, że kierowany przez niego resort "rozważa, w jakich warunkach mógłby się odbyć powrót dzieci do szkół lub przedszkoli".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Michał Dworczyk: ponad 180 mln zł na komputery i oprogramowanie do zdalnego nauczania

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2020 22:14
W skali kraju przekażemy 186 mln zł na sprzęt komputerowy dla uczniów i nauczycieli, potrzebny do kształcenia na odległość - oświadczył szef kancelarii premiera Michał Dworczyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co czeka maturzystów? Minister edukacji o terminach i warunkach egzaminów

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2020 11:59
- Szkoły zostaną zamknięte do 24 maja, matury ruszą 8 czerwca i potrwają do końca miesiąca - powiedział na konferencji prasowej minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski. Konferencja prasowa odbyła się po posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego pod przewodnictwem premiera Mateusza Morawieckiego. 
rozwiń zwiń