X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

"Nie przewiduje ograniczania praw pracowników". Rzecznik rządu o projekcie tarczy antykryzysowej 3.0

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2020 15:45
- W finalnym projekcie tzw. tarczy antykryzysowej 3.0 nie będzie zapisów, o których mowa była w mediach, nie będzie przepisów, które będą dotyczyły ograniczania praw pracowników. My jakiekolwiek zmiany w tym zakresie chcemy dyskutować i przyjmować w drodze dialogu, również ze związkami zawodowymi - oświadczył rzecznik rządu Piotr Müller.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Shutterstock

Chodzi o projekt kolejnej tarczy antykryzysowej, którą rząd ma wkrótce przedstawić. Dziennik "Rzeczpospolita" podał w poniedziałek, że projekt przewiduje daleko idące uprawnienia dla pracodawców w cięciu wynagrodzeń i zwalnianiu pracowników - umożliwienie pracodawcom dotkniętym kryzysem obciąć czas pracy zatrudnionych, a w konsekwencji ich wynagrodzenie (o 10 proc.) tylko na podstawie oświadczenia pracodawcy; zwalnianie nawet przez e-mail.

firma-1200-sh.jpg
Eksperci: subwencje i ochrona przed przejęciami za bezcen to szansa na przetrwanie polskich firm

"Z projektu, jaki już w tym tygodniu może zostać przyjęty przez Sejm, wynika, że na pierwszy ogień do zwolnienia będą mogły pójść osoby z dodatkowymi źródłami przychodów, w tym emeryci, renciści i rentierzy" - napisała gazeta.

>>>[CZYTAJ TAKŻE] Jadwiga Emilewicz: odmrożenie gospodarki do końca czerwca

- W finalnym projekcie nie będzie zapisów, o których mowa była w mediach, nie będzie przepisów, które będą dotyczyły ograniczania praw pracowników. My jakiekolwiek zmiany w tym zakresie chcemy dyskutować i przyjmować w drodze dialogu, również ze związkami zawodowymi - podkreślił Piotr Müller, komentując doniesienia gazety.

Trwają prace nad projektem

Jak dodał, projekt ten jest dopiero w trakcie obrad Stałego Komitetu Rady Ministrów i jeszcze nie został skierowany do Rady Ministrów. - Dopiero dzisiaj Komitet Stały powinien przyjąć wersję projektu, która zostanie skierowana pod obrady rządu - zwrócił uwagę.

1200ppad.jpg
Projekt "Polskie szwalnie", liczne programy pomocowe. Działania prezydenta w czasie epidemii

Rzecznik rządu dodał, że w czasie prac nad projektami z tarczy antykryzysowej bardzo często pojawiają się różne propozycje ze strony poszczególnych resortów, związków zawodowych czy środowisk pracodawców. - Później rolą Komitetu Stałego, a na koniec Rady Ministrów, jest podjęcie ostatecznych decyzji. Podczas tych prac - i w przeszłości, i teraz - pojawia się bardzo wiele wykluczających się nawzajem pomysłów - zaznaczył.

- Te pomysły będą się pojawiały i będą też wśród tych pomysłów takie, które mogą budzić emocje społeczne. Naszą rolą jest to, aby w ramach dialogu pomiędzy poszczególnymi grupami zawodowymi czy grupami pracodawców i pracowników przyjmować rozwiązania, które z jednej strony będą odpowiadały na wyzwania związane z kryzysem gospodarczym, a z drugiej strony - na wyzwania związane z zachowaniem pewnych praw, które są istotne dla pracowników - podkreślił Piotr Müller.

paw/

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak