X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

IV Narodowe Czytanie Biblii. Abp Jędraszewski: Pismo Święte zawiera niezwyciężalną moc prawdy

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2020 10:18
Abp Marek Jędraszewski mówił podczas Mszy świętej w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w krakowskich Łagiewnikach, że Pismo Święte zawiera w sobie niezwyciężalną moc prawdy, która odnosi się do Boga i Jego zbawczej miłości do świata. Metropolita krakowski zainaugurował Niedzielę Słowa Bożego oraz IV Narodowe Czytanie Biblii.
Audio
  • Abp Marek Jędraszewski: moc prawdy w Piśmie Świętym daje nam także siłę nadziei (IAR)
Abp Marek Jędraszewski
Abp Marek JędraszewskiFoto: Twitter/Archidiecezja Krakowska

W homilii abp Marek Jędraszewski mówił o znaczeniu Słowa Bożego w kontekście pandemii, "która tak radykalnie zmieniła naszą codzienność".

Wiara biblia 1200.jpg
Akcja #BibliaNaDziś. Episkopat zachęca do dzielenia się cytatami z Pisma Świętego

- Moc prawdy daje nam także siłę nadziei, zwłaszcza w sytuacjach niepewności, lęków i obaw, odnoszących się zarówno do naszej teraźniejszości, jak i do bliższej oraz dalszej, w tym również ostatecznej przyszłości - podkreślał duchowny.

"To możliwość szukania dla siebie duchowej inspiracji"

Jak powiedział abp Marek Jędraszewski, w czasach, gdy większość z nas nie może w zwyczajny sposób uczestniczyć w eucharystii, pozostaje łączność poprzez media ze sprawowaną w kościołach mszą świętą, wspólna rodzinna modlitwa, a także czytanie Pisma Świętego.

- Otwiera się równocześnie możliwość, a nawet konieczność, aby czytać zarówno indywidualnie, jak i wspólnotowo Pismo Święte i właśnie w nim szukać oraz odnajdywać dla siebie duchową inspirację i wewnętrzną równowagę - mówił hierarcha.

pixabay biblia różaniec 1200.jpg
Rzecznik Episkopatu: Pismo Święte to nie tylko opis historii, ono jest cały czas aktualne

Metropolita krakowski apelował, byśmy, ilekroć sięgamy do Pisma Świętego i poznajemy zawarte w nim prawdy Boże, odkrywali w nim słowa życia wiecznego.

Uczczenie setnej rocznicy urodzin św. Jana Pawła II

Obchodom Niedzieli Biblijnej patronuje Dzieło Biblijne im. św. Jana Pawła II. Hasło niedzieli Biblijnej brzmi "Misterium Słowa, które stało się Chlebem życia" i nawiązuje do trwającego roku duszpasterskiego, który jest poświęcony eucharystii. Podczas tegorocznego XII Tygodnia Biblijnego Dzieło Biblijne chce również uczcić setną rocznicę urodzin św. Jana Pawła II.

Patronat nad wydarzeniem objął arcybiskup Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski oraz premier Mateusz Morawiecki.

bb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Biblia Gutenberga - przełomowa księga w dziejach Europy

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2020 05:09
- Genialnie prosty wynalazek Gutenberga gwałtownie zmienił kształt kultury europejskiej. Zaczęła się epoka czytelnictwa ze wszystkimi jego konsekwencjami: psychologicznymi, intelektualnymi i społecznymi - mówi historyk dr Wojciech Mrozowicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Episkopat zaprasza do udostępniania Pisma Świętego w internecie. Rusza akcja #Biblia

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2020 07:01
W tym roku Kościół katolicki po raz pierwszy obchodzi Niedzielę Słowa Bożego. Z tej okazji, z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski, rozpoczyna się akcja "#Biblia".
rozwiń zwiń

Czytaj także

W niedzielę Narodowe Czytanie Pisma Świętego. Zaproszenie do medytowania Biblii

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2020 07:04
Niedziela Biblijna i IV Narodowe Czytanie Pisma Świętego będą obchodzone w Kościele katolickim w Polsce 26 kwietnia. Do wspólnotowej lektury została wybrana tym razem Ewangelia wg św. Mateusza. W tę niedzielę rozpocznie się też 12. Tydzień Biblijny, który potrwa do soboty 2 maja.
rozwiń zwiń