X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Ewakuacje podopiecznych Domów Pomocy Społecznej. Pomaga w tym wojsko

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2020 15:48
- Wojsko ewakuuje kolejne Domy Pomocy Społecznej w Wielkopolsce, w Kaliszu i Pleszewie - poinformował minister obrony Mariusz Błaszczak. To kolejne takie placówki po ośrodku Salus, których podopieczni są przewożeni do szpitala zakaźnego.
Ewakuacja 46 pensjonariuszy ośrodka opieki długoterminowej Salus w Kaliszu
Ewakuacja 46 pensjonariuszy ośrodka opieki długoterminowej Salus w Kaliszu Foto: PAP/Tomasz Wojtasik

- Wojsko Polskie prowadzi ewakuację pensjonariuszy DPS w Kaliszu, tymczasem na wniosek wojewody wielkopolskiego żołnierze rozpoczynają kolejne dwie ewakuacje DPS: w Pleszewie i drugą w Kaliszu - napisał szef MON.

Wojsko koronawirus pomoc MON 1200.jpg
Wojsko pomoże Domom Pomocy Społecznej. Powstają wojskowe zespoły interwencji kryzysowej

W czwartek rano wojsko rozpoczęło przenosiny 46 pensjonariuszy ośrodka opiekuńczego Salus w Kaliszu do szpitala zakaźnego w Wolicy koło Kalisza. Działania koordynuje 12. Wielkopolska Brygada OT, współdziałając z personelem 2. Wojskowego Szpitala Polowego z Wrocławia oraz chemikami z 6. Batalionu Chemicznego Sił Powietrznych, żandarmami i policjantami.

Rzecznik Dowództwa WOT płk Marek Pietrzak poinformował, że w ramach operacji "Odporna wiosna" WOT udzieliły dotychczas pomocy 116 domom pomocy społecznej. - Dowódcy brygad OT nawiązali kontakt ze wszystkimi 824 placówkami w Polsce. Na bieżąco monitorowana jest sytuacja DPS-ów, a brygady OT odpowiadają na potrzeby dyrektorów placówek - zaznaczył Pietrzak.

<<CZYTAJ TAKŻE>> "Wojewodowie i sanepid na bieżąco monitorują sytuację". Fogiel o sytuacji w DPS-ach

Rzecznik WOT zapewnił, że działania, podjęte tym razem na wniosek wojewody wielkopolskiego, są prowadzone "z największą wrażliwością, empatią i przy jak najmniejszych niedogodnościach dla chorych osób".

Wcześniej wojsko ewakuowało domy pomocy społecznej w Koszęcinie, Drzewicy, Kaliszu i Kleszczowie.

pkr

Czytaj także

"Wspólnie zadbajmy o tych, którzy najbardziej nas potrzebują". Apel wiceminister rodziny

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2020 13:18
Iwona Michałek, wiceszefowa Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, zwróciła się z apelem do pozostających w domu w związku z pandemią koronawirusa. - Wspólnie zadbajmy o tych, którzy najbardziej nas potrzebują - mówiła Iwona Michałek. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wsparcie dla domów pomocy społecznej. Rząd przekazał środki ochronne i rezerwę budżetu

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2020 10:00
Przekazaliśmy 20 mln zł na wsparcie powiatów w prowadzeniu domów pomocy społecznej oraz zapewniliśmy placówkom środki ochronne: maseczki, rękawiczki i płyny do dezynfekcji - powiedziała minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.
rozwiń zwiń