X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

#SadziMy. Prezydent zachęca do dbania o polskie lasy

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2020 11:07
Andrzej Duda zachęca do wzięcia udziału w akcji sadzenia lasów #SadziMY. W środę z okazji międzynarodowego dnia Ziemi prezydent osobiście sadził sosny w garwolińskim nadleśnictwie.
Audio
Andrzej Duda
Andrzej DudaFoto: Kancelaria Prezydenta RP/Facebook/screen

- Chcemy, żeby w Polsce tych terenów, które są zalesione, na których rosną lasy było jak najwięcej. Przede wszystkim, żeby te lasy służyły ochronie powietrza i naprawie klimatu - mówi Andrzej Duda w filmiku opublikowanym w czwartek przez Kancelarię Prezydenta.

Czytaj więcej
andrzej_duda_drzewo1200.jpg
"Lasy to zielone płuca". W Światowy Dzień Ziemi prezydent zasadził drzewa

Sprzątanie lasów

Prezydent wskazywał, że wszyscy przeżywamy teraz trudny czas w związku z epidemią koronawirusa. Przypominał, że do niedawna nie można było nawet wyjść do lasu, czy parku.

- Na szczęście teraz już to jest możliwe i chociaż cały czas zachęcamy do tego, żeby pozostać w domu, bo to ogranicza rozprzestrzenianie się epidemii, ale jeżeli będziecie państwo się wybierali do lasu, czy do parku - przede wszystkim do lasu - bardzo proszę, żeby zabrać ze sobą torbę - najlepiej papierową - i do tej torby pozbierać śmieci, które państwo gdzieś po drodze spotkacie, żeby tym samym wziąć udział w akcji SprzątaMy - zachęcał Andrzej Duda.

Apel głowy państwa

Prezydent zachęcał też do udziału w akcji #SadziMy. - W zeszłym roku ponad 1000 osób brało z nami udział 26 kwietnia w akcji #SadziMy w nadleśnictwie Rytel. W tym roku - jak widać - nie ma tych tysięcy uczestników, bo warunki i przepisy na to nie pozwalają - mówił.

- Kiedy będziecie państwo szli do lasu, właśnie po to, żeby odetchnąć chwilę - zachęcam - gdyby gdzieś po drodze było nadleśnictwo, żeby zajrzeć, wziąć sadzonkę, gdzieś zasadzić na terenie, na którym można to zrobić, po to, żebyśmy w Polsce tych lasów mieli więcej - apelował prezydent.

msze

Czytaj także

Konsumujemy za dużo. Wkrótce możemy potrzebować trzech takich planet jak Ziemia

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2020 17:49
- To, co natura tworzyła przez setki milionów lat, jest wykorzystywane i zużywane przez człowieka w zatrważającym tempie - powiedziała Barbara Rajkowska, pełnomocnik ds. realizacji projektu Klimada 2.0, realizowanego przez Instytut Ochrony Środowiska. Jeśli nasz styl życia, konsumpcji się nie zmieni, to będziemy potrzebowali trzech takich planet jak Ziemia - zwraca uwagę IOŚ.
rozwiń zwiń