X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

80 mln zł wsparcia. Rząd zwiększa budżet programu "Kultura w sieci"

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2020 17:30
Wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński w uzgodnieniu z premierem Mateuszem Morawieckim zdecydował o zwiększeniu budżetu programu "Kultura w sieci" do 80 milionów złotych.
Transmitowane online przedstawienie dla dzieci w reżyserii Michała Derlatki
Transmitowane online przedstawienie dla dzieci w reżyserii Michała DerlatkiFoto: Anna Rezulak/KFP/Reporter

Czterokrotne podniesienie budżetu wynika z rekordowego zainteresowania programem, do którego złożono łącznie ponad 12 tysięcy wniosków - poinformowano na stronie resortu.

1200_Gliński_PAP.jpg
"Może wynieść nawet do 4 mld zł". Minister kultury o pomocy dla artystów

Twórczość artystyczna w dobie pandemii

Program "Kultura w sieci", to program wsparcia dla artystów, twórców oraz instytucji, którzy ze względu na trwającą epidemię nie mogą realizować swojej twórczości artystycznej w dotychczasowej formie.

Środki te mają być przeznaczone na zmianę formy upowszechniania działalności twórczej lub prezentacji jej efektów w elektronicznych kanałach komunikacji, przede wszystkim w Internecie.

[ZOBACZ TAKŻE] >>> "Kultura cyfrowa" dostępna dla wszystkich. Wsparcie MKIDN dla wielu projektów

Uruchomienie programu "Kultura w sieci" jest możliwe dzięki wejściu w życie ustawy z dnia 31 marca 2020 roku o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw tarczy antykryzysowej.

1200_pędzel_pixabay.jpg
Wsparcie dla artystów w czasie pandemii. Opublikowano projekt rozporządzenia

Z czego składa się program?

Program składa się z dwóch elementów - programu stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz programu dotacyjnego, zarządzanego przez Narodowe Centrum Kultury. Program stypendialny jest kierowany do osób fizycznych, twórców i artystów. O dotację z programu NCK mogły się starać firmy, organizacje pozarządowe, samorządowe instytucje kultury oraz kościoły, związki wyznaniowe i ich osoby prawne.

Czterokrotnie zwiększony budżet programu "Kultura w sieci" wynosi 80 milionów złotych. 20 milionów zostanie przeznaczonych na stypendia dla osób fizycznych, 60 milionów złotych - na program dotacyjny.

[ZOBACZ TAKŻE] >>> Pomoc dla instytucji i dla twórców. Program dotacyjny "Kultura w sieci"

Zarówno Narodowe Centrum Kultury, jak i Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego niezwłocznie rozpoczęły prace nad wnioskami.

kstar

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Piotr Gliński: jeśli sytuacja się pogorszy, rozszerzymy "tarczę antykryzysową"

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2020 20:52
- Przedstawiamy "tarczę antykryzysową", która ma pomóc także przedsiębiorcom i pracownikom działającym na polu kultury. Jeśli kryzys się zaostrzy, będziemy te działania rozszerzać - mówił w TVP Info wicepremier Piotr Gliński, minister kultury i dziedzictwa narodowego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wiceszef MKDiN: wsparcie sektora kultury środkami europejskimi jest niezbędne

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2020 01:14
Wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Paweł Lewandowski powiedział, że unijne instytucje nie wykazują odpowiedniego zaangażowania w walce ze skutkami pandemii koronawirusa w dziedzinie kultury. - Koncentruje się ona głównie na komunikacji, a nie na prawdziwym działaniu - ocenił.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Program Kultura. Blisko 300 wniosków o dofinansowanie

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2020 19:55
-  Prawie 300 wniosków wpłynęło do Programu Kultura obejmującego dwa działania: "Zarządzanie dziedzictwem kulturowym" oraz "Poprawa dostępu do kultury i sztuki" - poinformowało ministerstwo kultury.
rozwiń zwiń