X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Pożar w Biebrzańskim Parku Narodowym nie ustępuje. Rząd przekaże 600 tys. zł

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2020 12:40
- Rząd przekaże dodatkowe 600 tysięcy złotych na walkę z pożarem Biebrzańskiego Parku Narodowego - poinformował rzecznik rządu Piotr Müller. Pieniądze zostaną przeznaczone na wsparcie działań prowadzonych na miejscu przez służby, w tym państwową i ochotniczą straż pożarną oraz Wojska Obrony Terytorialnej.
Audio
  • Dodatkowe 600 tysięcy złotych na walkę z pożarem Biebrzańskiego Parku Narodowego (IAR)
  • St. kap. Krzysztof Batorski: we wtorek płonęło ok. 3 tys. hektarów Biebrzańskiego Parku Narodowego (IAR)
Akcja gaśnicza pożaru w Biebrzańskim Parku Narodowym
Akcja gaśnicza pożaru w Biebrzańskim Parku NarodowymFoto: PAP/Artur Reszko
pap pożar BPN 1200.jpg
Pożar w Biebrzańskim Parku Narodowym. "Strażacy działają w trudnym terenie"

Rzecznik rządu Piotr Müller powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej, że decyzję o przekazaniu dodatkowych środków podjął dziś premier Mateusz Morawiecki. Pieniądze będą pochodziły z rezerwy budżetowej.

- Premier zdecydował, by przekazać dodatkowe 600 tysięcy złotych ponad to, co było już wykorzystane w celu ratowania Biebrzańskiego Parku Narodowego. Całość tej kwoty zostanie przeznaczona na działania związane z gaszeniem pożaru. Chodzi o działania ratunkowe i przeciwpożarowe. Pieniądze zostaną przeznaczone konkretnie na ten cel - powiedział IAR Piotr Müller.


Na dziś premier zwołał też odprawę z przedstawicielami wszystkich służb, które biorą udział w gaszeniu pożaru w Biebrzańskim Parku Narodowym. Według najnowszych informacji, ogień strawił już prawie cztery tysiące hektarów jego powierzchni.

pozar Biebrzanski Park Narodowy pap 1200.jpg
Nowe pożary na Podlasiu. Ogień ponownie w Biebrzańskim Parku Narodowym

Nowe ogniska

W Biebrzańskim Parku Narodowym we wtorek płonęły bagniska i suche trzciny oraz trawy i pozostałości roślinne. Jak poinformował starszy kapitan Krzysztof Batorski, rzecznik Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej, w środę strażacy patrolują teren i pilnują, by nie doszło do kolejnych pożarów. - Na terenie Biebrzańskiego Parku Narodowego jest sześć zastępów straży pożarnej - powiedział rzecznik Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej. Dodał, że nowe ogniska pewnie się pojawią, ponieważ jest to teren wysuszonych bagnisk, torfowisk i wysokich, suchych traw. 

"Po pożarze zrobiła się pustynia"

Od niedzieli, kiedy w Biebrzańskim Parku Narodowym wybuchł pożar, ogień objął obszary położone w powiatach augustowskim, monieckim i sokólskim. Dyrektor parku Andrzej Grygoruk powiedział Polskiemu Radiu Białystok, że pożar zniszczył bardzo cenne przyrodniczo tereny, gdzie znajdują się siedliska lęgowe i żerowiska ptaków. - Po pożarze zrobiła się tam pustynia, bociany i wrony dojadają ostatnie zwierzęta, które się spaliły - powiedział Andrzej Grygoruk. 

- Pojawiły się w mediach apele o to, żeby wesprzeć finansowo park, walkę z pożarem. Park ma zapewnione pełne finansowanie na walkę z pożarem do skutku. Akcja jest pod kontrolą - tłumaczył.

Dyrekcja Biebrzańskiego Parku Narodowego, odpowiadając na wiele deklaracji wsparcia, poinformowała, że każdy może wesprzeć akcję gaśniczą poprzez wpłaty pieniędzy na specjalne konto. Przelewów można dokonywać na konto o numerze 31 1130 1059 0017 3397 2620 0016 z tytułem wpłaty "darowizna pożar 2020". Środki zostaną przeznaczone na doposażenie ochotniczych straży pożarnej walczących z pożarem w tłumice, motopompy i paliwo.

pb/bb

Czytaj także

Pożar w Biebrzańskim Parku Narodowym. Spłonęło około tysiąca hektarów

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2020 21:22
Jak poinformował rzecznik prasowy Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej Krzysztof Batorski, pożar gasiło pięćdziesiąt zastępów straży pożarnej, wykorzystano także trzy samoloty, które zrzucały wodę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Spłonęło ponad tysiąc hektarów łąk i lasów. Strażacy ugasili pożar w Biebrzańskim Parku Narodowym

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2020 09:46
Nad ranem zakończyła się akcja gaszenia pożaru w Biebrzańskim Parku Narodowym, gdzie spłonęło ok. 1,3 tys. ha łąk i lasów - poinformowała straż pożarna. W akcji wzięło udział ok. 150 strażaków.
rozwiń zwiń