X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Polscy medycy ruszają z pomocą do Kirgistanu. Misja na prośbę WHO

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2020 15:15
Ratownicy z Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej wesprą w walce z COVID-19 lekarzy w Kirgistanie. O kolejnej misji zagranicznej polskich ratowników poinformował resort spraw zagranicznych.
Członkowie misji PCPM
Członkowie misji PCPMFoto: PCPM

"Misja została zorganizowana przez Biuro Regionalne WHO na Europę. Nasi lekarze i ratownicy są gotowi do pomocy - ich zaangażowanie potwierdza wagę współpracy Polski i Kirgistanu" - czytamy na Twitterze MSZ.

Doświadczenie z Lombardii

Szpitale w Kirgistanie wesprze zespół ośmiu lekarzy, pielęgniarzy i ratowników medycznych z Medycznego Zespołu Ratunkowego. Polacy na miejscu mają szkolić personel zgodnie z wytycznymi WHO i wykorzystaniem dotychczasowego doświadczenia w walce z wirusem. Na początku miesiąca ratownicy z PCPM pracowali w mieście Brescia we włoskiej Lombardii.

duda trump 1200 f.jpg
Rozmowa prezydentów Polski i USA. "Wyślemy misję medyczną do Chicago"

"Polscy lekarze i ratownicy medyczni będą dzielić się doświadczeniami w pracy z pacjentami chorymi na COVID-19 oraz pomagać we wdrażaniu procesów leczniczych i organizacyjnych w szpitalach w Biszkeku, stolicy kraju, oraz w Osz, drugim największym mieście Kirgistanu. Z Polski zespół zabiera środki ochrony indywidualnej, potrzebne do pracy na oddziałach zakaźnych, gdzie hospitalizowani są pacjenci chorzy na COVID-19" - informuje PCPM. 

Misja na prośbę WHO

Misja organizowana jest przez Światową Organizacje Zdrowia na prośbę władz Kirgistanu.

- Jest to dla nas wyróżnieniem, że WHO poprosił nas aby tą unikalną wiedzą podzielić się z krajami, które nie mają ani doświadczenia, ani wyposażenia potrzebnego w walce z koronawirusem - mówi Wojciech Wilk, prezes PCPM.

źródło: Johns Hopkins Univeristy

W liczącym 6 mln mieszkańców Kirgistanie odnotowano już ponad 500 przypadków zakażenia koronawirusem. 

Pomoc od 2006 roku

proestery w maryland pap 1200.jpg
"Bieda także zabija". W kolejnych stanach USA protesty przeciw ograniczeniom w związku z epidemią

Polskie Centrum Pomoc Międzynarodowej to organizacja humanitarna, która pomaga osobom potrzebującym na całym świecie, w szczególności ofiarom konfliktów zbrojnych i klęsk żywiołowych.

Organizacja została założona w 2006 roku. Dotychczas realizowała swoje projekty obejmujące pomoc humanitarną, pomoc rozwojową, pomoc ratunkową m.in. w Libanie, na Ukrainie, w Nepalu, Peru, Sudanie Południowym, Ugandzie, w Tadżykistanie, Palestynie, Gruzji, Etiopii, Kenii, Zambii oraz Bośni i Hercegowinie.

PCPM posiada swoje biura w kilku miejscach na świecie, w tym w Bejrucie (Liban), Kiambu (Kenia), Betlejem (Palestyna), Tbilisi (Gruzja). 

IAR/PCPM/fc

Czytaj także

Na ile wystarczy maseczka tekstylna? Ekspert w dziedzinie immunologii wyjaśnia

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2020 16:20
- Maseczkę tekstylną można używać wielokrotnie w ciągu dnia, ale łączny czas noszenia nie powinien przekraczać 2-3 godzin - wyjaśnia doktor Paweł Grzesiowski, ekspert w dziedzinie immunologii i terapii zakażeń. Dziś wszedł w życie obowiązek zakrywania ust i nosa w miejscach publicznych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szybkie testy na koronawirusa już w Polsce. Dają wynik w ciągu 15 minut

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2020 11:29
Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska poinformował, że do Polski dotarły szybkie testy antygenowe na koronawirusa. Pozwalają one na szybką diagnostykę - wynik otrzymuje się w ciągu 15 minut.
rozwiń zwiń