X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Dziś Międzynarodowy Dzień Kombatanta. Szef MON: pamiętamy o tych, którzy zapłacili najwyższą cenę

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2020 16:15
"Dziękuję wszystkim, którzy walczyli o wolność i niepodległość naszej Ojczyzny. Tym, dzięki którym możemy żyć w wolnej Polsce" - napisał na Twitterze Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej, z okazji Międzynarodowego Dnia Kombatanta. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: RAFAL OLEKSIEWICZ/REPORTER

Międzynarodowy Dzień Kombatanta ustanowiono w hołdzie wszystkim, którzy walczyli jako żołnierze, partyzanci, uczestnicy ruchu oporu podczas II wojny światowej na wszystkich jej frontach. W Polsce żyje około 50 tys. kombatantów. 

Muzeum Ulmów PAP-1200.jpg
Narodowy Dzień Pamięci Polaków Ratujących Żydów. Zobacz internetową ofertę muzeów

Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej z tej okazji napisał na Twitterze: "Dziękuję wszystkim, którzy walczyli o wolność i niepodległość naszej Ojczyzny. Tym, dzięki którym możemy żyć w wolnej Polsce. Pamiętamy o tych, którzy broniąc Polski zapłacili najwyższą cenę".

Obchody Międzynarodowego Dnia Kombatanta

Do tej pory ten dzień uroczyście obchodzono między innymi przed pomnikiem Drzewa Pawiackiego przy Muzeum Więzienia Pawiak w Warszawie. Przedstawiciele władz i organizacji kombatanckich składali tam kwiaty i wspólnie modlili się za bohaterów. 

W siedzibie muzeum miały natomiast miejsce pokazy filmów dokumentalnych, koncerty pieśni patriotycznych, spotkania z kombatantami czy zwiedzanie muzeum. Podobne inicjatywy były w poprzednich latach organizowane na terenie całego kraju. Młodzież szkolna zapraszała na zajęcia byłych żołnierzy, wręczała im kwiaty oraz prezentowała programy artystyczne. 

W tym roku jednak - ze względu na pandemię koronawirusa - uroczyste obchody Międzynarodowego Dnia Kombatanta nie są możliwe. 

kad

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zmarł major Jerzy Główczewski. Pilot słynnego Dywizjonu 308 miał 97 lat

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2020 03:30
W Stanach Zjednoczonych, w wieku 97 lat zmarł major Jerzy Główczewski. Podczas II wojny światowej służył m.in. w Dywizjonie 308. Za wybitne zasługi był wielokrotnie odznaczany, w tym trzykrotnie Krzyżem Walecznych.
rozwiń zwiń