X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Minister rodziny: rząd będzie kontynuował świadczenie 500+

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2020 21:52
- Rząd będzie kontynuował wypłatę świadczenia 500+. To świadczenie jest rodzinom potrzebne na funkcjonowanie, na przeżycie, na to, aby można było wychowywać dzieci - powiedziała minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.
Audio
  • Minister rodziny: rząd będzie kontynuował świadczenie 500+ (IAR)
Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg
Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena MalągFoto: Twitter/MRPiPS_GOV_PL

Minister rodziny odniosła się do pytania, czy wobec trudności gospodarczych, spowodowanych przez epidemię, program wsparcia dla rodzin zostanie utrzymany. - To świadczenie jest rodzinom potrzebne na funkcjonowanie, na przeżycie, na to, aby można było wychowywać dzieci. Rząd nie zamierza tego świadczenia zabierać. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na nowy wymiar tego świadczenia: wspomożenie funkcjonowania gospodarstwa domowego - mówiła minister rodziny.

facebook andrzej duda 1200.jpg
Prezydent: program Rodzina 500+ będzie kontynuowany

Marlena Maląg mówi, że program, który był wcześniej inwestycją w rodziny i sposobem na podniesienie poziomu ich życia, w sytuacji epidemii nabiera nowego wymiaru i wielu rodzinom pomaga przeżyć.

Wszedł on w życie 1 kwietnia 2016 roku. Obecnie objętych jest tym programem ponad 6 milionów 800 tysięcy dzieci. Od 1 lipca 2019 roku świadczenie wychowawcze w wysokości 500 złotych przysługuje na każde dziecko bez względu na dochód osiągany przez rodzinę.

pk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Marlena Maląg: mamy środki na 500+, trzynastą emeryturę i inne programy społeczne

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2020 08:06
- Nasze programy społeczne, rodzinne, międzypokoleniowe nie są zagrożone. Będą wypłacane 500+ i trzynasta emerytura. Będzie kontynuowany również program Dobry Start na rozpoczęcie roku szkolnego. Jesteśmy przygotowani - powiedziała w Polskim Radiu 24 Marlena Maląg, minister rodziny, pracy i polityki społecznej. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Trzeba pomóc wszystkim, którym życie się wali". Piotr Borys o celu tarczy antykryzysowej

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2020 08:30
- Dzisiaj nie ma innego wyjścia, jak zadłużyć budżet państwa po to, żeby pomóc firmom. Jeżeli tego nie zrobimy, nie będzie miał kto podatków płacić - powiedział w Polskim Radiu 24 Piotr Borys, poseł Koalicji Obywatelskiej. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Minister rodziny: wypłaty 13. emerytury przebiegają zgodnie z planem

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2020 16:57
- Do tej pory dodatkowe świadczenie trafiło do 2,5 mln emerytów i rencistów, łącznie wypłacono ponad 3 mld zł - poinformowała szefowa MRPiPS Marlena Maląg. Resort rodziny zapewnia, że wypłata trzynastych emerytur nie jest w żaden sposób zagrożona.
rozwiń zwiń