X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Program Kultura. Blisko 300 wniosków o dofinansowanie

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2020 19:55
-  Prawie 300 wniosków wpłynęło do Programu Kultura obejmującego dwa działania: "Zarządzanie dziedzictwem kulturowym" oraz "Poprawa dostępu do kultury i sztuki" - poinformowało ministerstwo kultury.
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: Pixabay

Według MKiDN bardzo duża liczba złożonych projektów "świadczy o ogromnym zainteresowaniu programem finansowanym ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz budżetu państwa".

W podsumowaniu naboru wniosków podano, że w ramach "Zarządzania dziedzictwem kulturowym" złożono "223 wniosków, w tym 131 wniosków do Poddziałania 1.1: Restauracja i rewitalizacja dziedzictwa kulturowego oraz 92 wnioski do Poddziałania 1.2: Innowacyjne wykorzystanie infrastruktury dla prezentacji dziedzictwa kulturowego".

1200_pędzel_pixabay.jpg
Wsparcie dla artystów w czasie pandemii. Opublikowano projekt rozporządzenia

MKiDN podało, że "łączna wartość złożonych projektów to ponad 2,88 mld zł (669,1 mln euro), wartość wnioskowanego dofinansowania wynosi ponad 1,89 mld zł (ok. 439,4 mln euro) i ponad siedmiokrotnie przewyższa dostępną w ramach naboru alokację (alokacja na konkurs wynosi 260 mln zł, tj. 60 mln euro)".

Kolejne wnioski

Wśród wszystkich złożonych projektów 153 to inwestycje partnerskie. Najwięcej wniosków złożono z województwa mazowieckiego i małopolskiego (po 30).

W ramach działania drugiego "Poprawa dostępu do kultury i sztuki" złożono 75 wniosków. - Łączna wartość złożonych projektów to ponad 107 mln zł (24,9 mln euro), wartość wnioskowanego dofinansowania wynosi ponad 86 mln zł (blisko 20 mln euro) i ponad pięciokrotnie przewyższa dostępną w ramach naboru alokację (alokacja na konkurs wynosi 16 mln zł, tj. 3,7 mln euro) - przekazało ministerstwo.

<<CZYTAJ TAKŻE>> Szacowanie strat i koniecznej pomocy. Gliński zapowiada rekompensaty dla instytucji kultury

W informacji MKiDN wskazano, że "do planowanych projektów udało się zaangażować 122 podmioty z państw - darczyńców, z czego 100 partnerów pochodzi z Norwegii, 21 z Islandii i 1 z Liechtensteinu". - Najwięcej wniosków złożono z województwa mazowieckiego (18) i małopolskiego (13) - podsumowano.

eastnews paweł lewandowski 1200.jpg
Wiceszef MKDiN: wsparcie sektora kultury środkami europejskimi jest niezbędne

Poinformowano także, że "obecnie trwa ocena formalna wniosków".

"Warunki dla działalności kulturalnej"

Program Kultura powstał w ramach trzeciej już edycji funduszy norweskich i EOG w Polsce. Głównym celem programu jest rozwój współpracy kulturalnej, przedsiębiorczości w sektorze kultury i zarządzania dziedzictwem kulturowym.

Realizowane w ramach programu działania mają prowadzić do: poprawy zarządzania dziedzictwem kulturowym poprzez stworzenie odpowiednich warunków do prowadzenia działalności kulturalnej, rozwoju współpracy kulturalnej pomiędzy twórcami i uczestnikami życia kulturalnego, wzmacniania stosunków dwustronnych pomiędzy podmiotami polskimi instytucjami a instytucjami z Norwegii, Islandii i Liechtensteinu, wzrostu wiedzy na temat żydowskiego dziedzictwa kulturowego.

pkr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prezes ZASP: artystom w Polsce przyszło się zmierzyć z niespotykaną dotąd sytuacją

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2020 16:43
- Nie oglądając się za siebie w stronę tego, co nie jest warte wspomnień, szukajmy nowych rozwiązań i dróg dobrych dla całego środowiska, dla rozwoju teatrów i dla nieskrępowanych wizji scenicznych - napisał w piątek w liście z okazji MDT prezes ZASP-Stowarzyszenie Krzysztof Szuster.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Kultura cyfrowa" dostępna dla wszystkich. Wsparcie MKIDN dla wielu projektów

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2020 10:57
Baza filmów z audiodeskrypcją, wirtualna galeria sztuki z tłumaczeniem na polski język migowy, platforma z bezpłatnymi audiobookami dla osób niewidomych i dyslektyków - to niektóre z projektów włączających osoby ze szczególnymi potrzebami w kulturę dostępną online, realizowanych dzięki wsparciu MKiDN.
rozwiń zwiń