X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Rz": rośnie liczba cyberataków w związku z pandemią koronawirusa

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2020 07:17
Widoczna jest bezpośrednia korelacja między liczbą infekcji koronawirusem w danym kraju a nasileniem cyberataków - podaje we wtorek "Rzeczpospolita".
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/JARIRIYAWAT

Gazeta zauważa, że epidemia koronawirusa "najmocniej dotknęła USA oraz Włochy i to one są główną ofiarą hakerów". "Jak wynika z danych SecDev Group, tylko w marcu dynamika zachorowań na COVID-19 w tych krajach sięgnęła 15–20 proc., a w tym czasie natężenie cyberzagrożeń wzrosło tam aż o 25–30 proc." - poinformowano.

Ataki na bankowość elektroniczną

shutterstock_babcia cyberprzestepczość1200.jpg
"Cyber-złodzieje nasilili aktywność". Rzecznik Związku Banków Polskich ostrzega

Według dziennika "problem dotyczy też naszego kraju". Cytowany w artykule dyrektor firmy Check Point w Polsce Wojciech Głażewski wskazuje, że "główne zagrożenie dziś to m.in. Dridex, tzw. trojan atakujący użytkowników bankowości elektronicznej". "Jest szczególnie aktywny nad Wisłą. Zainfekował blisko 17 proc. polskich firm i organizacji" - czytamy.

Jak podkreśla "Rzeczpospolita", "zagrożeń jest więcej". "Z najnowszego raportu Instytutu Kościuszki (IK) oraz Związku Importerów i Producentów Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego (ZIPSEE) wynika, że nastąpił znaczny wzrost liczby złośliwych ataków zawierających oprogramowanie ransomware (szyfrujące dane i domagające się okupu)" - podano.

Zagrożone szpitale

"Cyberprzestępcy zalewają nimi szpitale, laboratoria medyczne, zakłady testowania szczepionek i dostawców usług krytycznych, wyłudzając informacje i zmuszając niektórych do zamknięcia" - alarmuje na łamach "Rz" Izabela Albrycht, prezes IK.

makowski.jpg
Makowski: Rosja ma w Polsce echoproduktorów, którzy powtarzają narrację Kremla

Jak dowiedziała się gazeta, IK oraz firmy zrzeszone w ZIPSEE "postulują, by rząd wdrożył tzw. bony na cyberbezpieczeństwo (dla samorządów na zakup usług lub rozwiązań z zakresu cybersecurity), dopuścił kwalifikowanie wydatków na bezpieczeństwo IT jako wydatków na innowacje (co wiązałoby się z odpisami CIT) oraz rozszerzył stosowanie ulgi na działalność badawczo-rozwojową".

jmo

Czytaj także

Polskie urządzenie pomoże chorym na COVID-19. Prof. Maksymowicz: bardzo oryginalny patent

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2020 09:58
- Nowy patent ma bardzo duże szanse, by pomóc chorym. Jest to urządzenie, które pozwoli na użycie jednego respiratora dla dwóch osób. Da to możliwość w pewnym sensie zwiększenia liczby sprzętów przez rozdzielenie ich działania - powiedział prof. Wojciech Maksymowicz, lekarz oraz wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Szybkie i stanowcze działania". Publicysta o strategii rządu w czasie epidemii

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2020 19:35
- Kroki podjęte przez rząd Mateusza Morawieckiego są szybkie i stanowcze. Obserwowano, co działo się w innych państwach i sprawnie zareagowano - mówił w Polskim Radiu 24 Karol Gac, publicysta DoRzeczy.pl. Zdaniem Miłosza Manasterskiego (Agencja Informacyjna) "powstrzymując epidemię, ratujemy życie".
rozwiń zwiń