X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Pożary w Czarnobylu zagrażają Polsce? Wiceszef RCB wydał komunikat

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2020 23:59
"Trwające od 4 kwietnia pożary lasów wokół elektrowni w Czarnobylu na Ukrainie nie mają wpływu na sytuację radiacyjną w Polsce" - poinformował na Twitterze zastępca dyrektora Rządowego Centrum Bezpieczeństwa Grzegorz Świszcz.
Pożary lasów i łąk w czarnobylskiej strefie wysiedlenia trwają od 4 kwietnia i objęły co najmniej kilkadziesiąt hektarów
Pożary lasów i łąk w czarnobylskiej strefie wysiedlenia trwają od 4 kwietnia i objęły co najmniej kilkadziesiąt hektarówFoto: PAP/EPA/STR
pożar ukraina 1200 pap.jpg
"Krytyczna sytuacja w Czarnobylu". Pożar zbliża się do składu odpadów radioaktywnych

Od 4 kwietnia trwa walka z pożarem w zamkniętej strefie wokół nieczynnej elektrowni atomowej w Czarnobylu na Ukrainie. Prezes Stowarzyszenia Czarnobylskich Przewodników Jarosław Jemelianenko podał, że ogień dotarł do miasta Prypeć. Jest w odległości 2 km od składu z odpadami promieniotwórczymi i od samej elektrowni.

Według informacji przekazanych Polskiemu Radiu przez Jarosława Jemelianenkę, szefa organizacji zrzeszającej przewodników po strefie czarnobylskiej, ogień dotarł w pobliże terenu nie działającej elektrowni jądrowej. Spłonęły też tereny, które po wybuchu reaktora w 1986 roku zostały poważnie skażone radioaktywnie, m.in. Czerwony Las. Ogień pojawił się przy granicy wysiedlonego miasta Prypeć.

pap_20200405_1A7 (2).jpg
Strażacy nadal gaszą pożar lasu w radioaktywnej strefie w Czarnobylu

"Wskazania nie odbiegają od normy"

"Trwające od 4 kwietnia pożary lasów wokół elektrowni w Czarnobylu na Ukrainie nie mają wpływu na sytuację radiacyjną w Polsce" - napisał na Twitterze z-ca dyrektora Rządowego Centrum Bezpieczeństwa Grzegorz Świszcz. "Wskazania ze stacji wczesnego wykrywania skażeń promieniotwórczych nie odbiegają od normy i nie wskazują na pojawienie się izotopów promieniotwórczych" - dodał.

Katastrofa w Czarnobylskiej Elektrowni Jądrowej 

Do katastrofy elektrowni atomowej w Czarnobylu doszło 26 kwietnia 1986 roku. Wybuch czwartego reaktora siłowni doprowadził do skażenia części terytoriów Ukrainy i Białorusi. Substancje radioaktywne dotarły też nad Skandynawię, Europę Środkową, w tym Polskę, a także na południe kontynentu - do Grecji i Włoch. W strefie wokół Czarnobyla wciąż obowiązuje zakaz osiedlania się ludzi.

pb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Fukushima wraca do życia

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2020 09:00
Dziewięć lat temu w Elektrowni Atomowej Fukushima 1 doszło do brzemiennej w skutkach katastrofy. Kilka dni temu mieszkańcom miasta Futaba, położonego 4 km od zniszczonej elektrowni, zezwolono na powrót. Region powoli wraca do życia.
rozwiń zwiń