X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Kukiz: wydłużenie kadencji prezydenta do sześciu lat - warte przedyskutowania

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2020 20:30
Jarosław Gowin zaproponował przedłużenie kadencji prezydenta do siedmiu lat. Zdaniem Pawła Kukiza "to stanowczo za długo", natomiast "wartym przedyskutowania" terminem byłoby sześć lat. - Wydaje mi się, że prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz i cała Koalicja Polska za taką opcją by się opowiedziała - powiedział.
Uchwalona 6 kwietnia z inicjatywy PiS ustawa przewiduje, że tegoroczne wybory prezydenckie odbędą się wyłącznie w drodze głosowania korespondencyjnego.
Uchwalona 6 kwietnia z inicjatywy PiS ustawa przewiduje, że tegoroczne wybory prezydenckie odbędą się wyłącznie w drodze głosowania korespondencyjnego.Foto: Magdalena Pasiewicz/East News

Paweł Kukiz, którego ugrupowanie tworzy razem z PSL klub Koalicji Polskiej, był pytany w Polsat News o propozycje zmian w konstytucji autorstwa Porozumienia Jarosława Gowina, które zakładają m.in. przedłużenia kadencji obecnego prezydenta Andrzeja Dudy do siedmiu lat i tym samym przełożenie wyborów prezydenckich o dwa lata.

CZYTAJ RÓWNIEŻ
pap jarosław gowin 1200.jpg
Gowin: Polska w tak dramatycznym kryzysie potrzebuje rządu większościowego

Ponadto projekt zakłada też, że urzędujący prezydent nie mógłby się ponownie ubiegać o urząd.

Propozycję Gowina poparł klub Prawa i Sprawiedliwości, opozycja zmiany w konstytucji odrzuciła.

Koalicja Polska za sześcioletnią kadencją?

W ocenie Kukiza "siedem lat to jest stanowczo za długo". - Gdyby tę kadencję wydłużyć do lat 6 z 5 - to jest warte przedyskutowania i wydaje mi się, że tak prezes Kosiniak-Kamysz, jak i cała Koalicja Polska za taką opcją by się opowiedziała - powiedział.

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ] Borys Budka: będziemy pracować nad tym, by nie dopuścić do wyborów w maju

- Nie ukrywam, że również ludzie z mojego środowiska rozmawiają z ludźmi ze środowiska Porozumienia, by próbować przeforsować taką sześcioletnią kadencję, ale obawiam się, że prezes PiS Jarosław Kaczyński się na to nie zgodzi, a jeżeli się jeden prezes nie zgodzi, to sobie możemy planować, co nam się żywnie podoba - dodał Kukiz.

msze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Paweł Kukiz tworzy nową partię. Znamy już jej nazwę

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2020 10:00
- Nigdy nie zapisałem się i nie należałem do PSL, jestem teraz na etapie tworzenia swojej partii - powiedział lider ruchu Kukiz '15 Paweł Kukiz. Dodał, że nowe ugrupowanie będzie nosiło nazwę "K'15".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szymon Hołownia: nie rozważam rezygnacji z wyborów

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2020 08:00
– Zamierzam pójść do wyborów, wygrać, a następnie pójść do Sądu Najwyższego i poprosić o stwierdzenie ich ważności – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia kandydat na prezydenta Szymon Hołownia.
rozwiń zwiń