X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Abp Jędraszewski: zmartwychwstały Chrystus przynosi nam dary - pokoju, radości, miłości

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2020 08:27
- Zdecydowana większość spośród nas nie może doświadczyć w sobie Chrystusa, który daje nam samego siebie w komunii św. Pozostaje nam komunia św. duchowa, a wraz z nią dary, które wszystkim przynosi zmartwychwstały Chrystus ciszą swej łaski "podążając do ludzi" – dary pokoju, radości i miłości - mówił metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski podczas mszy św. w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego.
Audio
  • Życzenia wielkanocne abp. Marka Jędraszewskiego (IAR)
Metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski
Metropolita krakowski abp Marek JędraszewskiFoto: diecezja.pl

Podczas Eucharystii sprawowanej w kaplicy klasztornej w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach abp Jędraszewski zwrócił uwagę, że w tym roku przeżywamy szczególną Wielkanoc.

swieceni-1200-pap.jpg
W Niedzielę Wielkanocną sami możemy pobłogosławić święconki

Jak mówił w homilii hierarcha, w poranek Zmartwychwstania Pańskiego "świat się radykalnie, raz na zawsze zmienił". Przywołując słowa kard. Karola Wojtyły, wskazał, że "dzięki zmartwychwstaniu Chrystusa został odwrócony porządek mijania, gdyż dotąd powszechnie sądzono, że przemija się od życia ku śmierci (...). Natomiast teraz zostało otwarte przechodzenie przez śmierć ku życiu. Taki właśnie jest porządek przemijania u chrześcijan".

"Nieustannie podąża do ludzi"

Metropolita krakowski przywołał postać św. Edyty Stein i jej duchową drogę, "która od doświadczenia krzyża zaprowadziła ją do zachwytu nad zmartwychwstałym Panem".

>>>[CZYTAJ TAKŻE] Wielkanoc z Polskim Radiem. Zobacz godziny transmisji nabożeństw

- Do zachwytu nad Chrystusem, który ciszą swej łaski od tamtego wielkanocnego poranka nieustannie podąża do ludzi. I tak właśnie się dzieje prawie od dwóch tysięcy już lat - dodał abp Jędraszewski w kazaniu.

Jak przypomniał, w tym samym mniej więcej czasie co Edyta Stein, żyła w Polsce Helena Kowalska – św. siostra Faustyna.

jerozolima1200.jpg
Wielkanoc w Ziemi Świętej bez precedensu. Odwołana procesja, msze św. w pustych kościołach

- Ona także doświadczała Chrystusa, który ciszą swej łaski od tamtego wielkanocnego poranka nieustannie podąża do ludzi - zaznaczył.

Pełna treść homilii wygłoszonej przez abp. Marka Jędraszewskiego dostępna TUTAJ

Wielkanocne życzenia

Arcybiskup Marek Jędraszewski na Święta Wielkanocne życzył, byśmy głosili Chrystusa ukrzyżowanego i zmartwychwstałego. W świątecznym wideo-przesłaniu umieszczonym na stronie swojej archidiecezji metropolita krakowski powiedział, o czym przypomina nam Chrzest i zmartwychwstanie Jezusa.

- Drodzy Siostry i Bracia, dziś na nowo przeżywamy tę prawdę, którą usłyszały najpierw niewiasty, a potem apostołowie. Po raz kolejny, uświadamiamy sobie, że zostaliśmy opieczętowani pieczęcią życia. Życzmy sobie, abyśmy tę pieczęć nosili w sercach z dumą i radością - powiedział metropolita.

paw/

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Włączajmy się duchowo w modlitwę Kościoła". Sekretarz KEP o Wielkim Tygodniu w czasie pandemii

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2020 06:33
- Wielki Tydzień, który rozpoczęliśmy, jest w obecnej sytuacji epidemii szczególną zachętą do ożywienia naszej nadziei i zaufania Bogu. To najważniejszy tydzień w roku, w którym przeżywamy najistotniejsze prawdy wiary - podkreślił sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski bp Artur Miziński.
rozwiń zwiń