X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Niech światło Chrystusa rozproszy nasze ciemności". Życzenia Prymasa Polski na Wielkanoc

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2020 15:11
 - Niech w tym trudnym i bolesnym czasie światło Chrystusa zmartwychwstałego rozproszy nasze ciemności – życzył w sobotę prymas Polski abp Wojciech Polak. Nagranie wideo z jego wystąpieniem zamieszczono na stronach internetowych prymasa i archidiecezji gnieźnieńskiej.
Prymas Polski abp Wojciech Polak
Prymas Polski abp Wojciech Polak Foto: Prymaspolski.pl/Robert Woźniak

Metropolita gnieźnieński przypomniał w swoich życzeniach słowa, które anioł skierował do kobiet w noc Zmartwychwstania Pańskiego: "Wy się nie bójcie! Ukrzyżowany powstał z martwych. On zmartwychwstał!".

PAP Grób Pański 1200.jpg
Czas nadziei i oczekiwania na zmartwychwstanie Chrystusa. Dziś Wielka Sobota


- Słuchamy tych słów w trudnym dla nas czasie. Oddzieleni fizycznie od siebie, odizolowani w naszych domach, często tak smutni i stęsknieni za sobą, a niekiedy wprost zalęknieni, słuchamy słów pełnych nadziei. Tak, te słowa niosą nam nadzieję. Mówią, że Jezus, który za nas cierpiał i poniósł śmierć na krzyżu, prawdziwie zmartwychwstał – wskazał.

Prymas Polski życzył wszystkim, aby w tajemnicy Zmartwychwstania odkryli źródło nowego życia.

- Niech w tym trudnym i bolesnym czasie światło Chrystusa zmartwychwstałego rozproszy nasze ciemności. Niech będzie umocnieniem dla słabych i zalęknionych. Niech będzie orzeźwieniem dla wszystkich utrudzonych i umęczonych, dla lekarzy i pielęgniarek, dla diagnostów i wolontariuszy, dla wszystkich, którzy przez swoje odważne i wielkoduszne działania podejmują ofiarną i wręcz bohaterską służbę dla ratowania naszego zdrowia i życia – powiedział.

>>> [CZYTAJ TAKŻE] Ks. Przemysław Drąg: tegoroczna Wielkanoc to szansa odkrycia wartości rodziny

Abp Polak życzył też, aby światło Chrystusa niosło ukojenie i nadzieję wszystkim chorym i cierpiącym, samotnym i bezdomnym, aby poprzez solidarną pomoc tych, którzy stają przy nich, odnaleźli siłę i pociechę w życiu.

"Nie zostaliśmy bowiem stworzeni dla śmierci"

- Niech światło Chrystusa zmartwychwstałego zajaśnieje w naszych rodzinach, w naszych domach i wspólnotach, w których w tych dniach jesteśmy tak blisko siebie. Niech pomaga znosić nam wszelkie trudności i napięcia. Niech odsłania piękno życia ofiarowanego dla drugich. Niech rodzi w nas otwartość i gotowość do dawania świadectwa miłości, do dzielenia się miłością, do przekazywania sobie radości i nadziei – powiedział.

Abp Polak zaznaczył, że w zwycięstwie Jezusa nad śmiercią i my znajdziemy odpowiedź na tajemnicę cierpienia i śmierci.

- Nie zostaliśmy bowiem stworzeni dla śmierci, ale do życia; do życia w obfitości, do życia wiecznego, do zmartwychwstania. Więc się nie bójmy! Niech w miejsce lęku i strachu, w miejsce ciemności i niepewności, które ogarnęły nasze życie, w miejsce ciszy i posępnej pustki wejdzie dziś radosna wieść: Pan zmartwychwstał i jest z nami – powiedział.

Jak dodał, skoro Jezus zmartwychwstał i żyje, "odwali każdy kamień, także ten, który nas dziś przygniata, by świat, a w nim każda i każdy z nas, mógł prawdziwie głęboko odetchnąć".

dn

Czytaj także

"Musimy szukać kogoś, na kim możemy się oprzeć". Ks. Bogdan Bartołd o świętach wielkanocnych

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2020 18:34
- To trudny czas dla kapłanów. Kocham ludzi i serce mi się raduje, gdy widzę pełen kościół. W Wielki Czwartek katedra była pusta. To niesamowite doświadczenie - powiedział w Polskim Radiu 24 ks. Bogdan Bartołd, proboszcz parafii archikatedralnej św. Jana Chrzciciela w Warszawie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czas nadziei i oczekiwania na zmartwychwstanie Chrystusa. Dziś Wielka Sobota

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2020 06:55
Wielka Sobota to dla chrześcijan czas nadziei i oczekiwania na zmartwychwstanie Chrystusa. Po zachodzie słońca rozpoczyna się liturgia Wigilii Paschalnej, której obrzędy należą już do Niedzieli Zmartwychwstania.
rozwiń zwiń