X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Piotr Gliński: kłamstwo katyńskie było fundamentem PRL

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2020 13:51
- Kłamstwo katyńskie było fundamentem PRL, prawda o Katyniu jest fundamentem wolnej RP - napisał w piątek na Twitterze wicepremier, minister kultury Piotr Gliński.
Premier RP Mateusz Morawiecki i wicepremier Piotr Gliński
Premier RP Mateusz Morawiecki i wicepremier Piotr GlińskiFoto: PAP/Piotr Nowak

katyń.jpg
Katyń - serwis specjalny Polskiego Radia

W piątek przypada 80. rocznica Zbrodni Katyńskiej. Nawiązując do tego wydarzenia wicepremier Gliński stwierdził na Twitterze, że "Kłamstwo katyńskie było fundamentem PRL. Prawda o Katyniu jest fundamentem wolnej RP".

- W te kwietniowe dni wspominamy Ofiary Zbrodni Katyńskiej w 80. rocznicę likwidacji obozów w Kozielsku, Starobielsku, Ostaszkowie - przypomniał minister kultury. Poinformował, że wraz z premierem Mateuszem Morawieckim oddał w piątek hołd ofiarom tej zbrodni przy Kamieniu Katyńskim w Warszawie.

Zbrodnia Katyńska

Do Zbrodni Katyńskiej, w wyniku której zamordowano ok. 22 tys. polskich obywateli, m.in. oficerów Wojska Polskiego, policjantów i osób cywilnych należących do elity II Rzeczypospolitej, doszło wiosną 1940 r. Z polecenia najwyższych władz Związku Sowieckiego, z Józefem Stalinem na czele, masowych zabójstw w Lesie Katyńskim, w Kalininie (obecnie Twer), Charkowie, a także w innych miejscach m.in. na terytorium dzisiejszej Białorusi, dokonali funkcjonariusze NKWD.

CZYTAJ TAKŻE: "Tragedia w Smoleńsku i mord w Katyniu są nierozłączne". Ambasador przy UE apeluje o europejską pomoc>>>

Przez wiele lat władze sowieckiej Rosji wypierały się odpowiedzialności za mord, obarczając nią III Rzeszę Niemiecką.

pkur

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Świadkowie epoki". Poruszające relacje i wspomnienia rodzin katyńskich online

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2020 09:51
Instytut Pileckiego w 80. rocznicę rozpoczęcia zbrodni katyńskiej udostępnia relacje i wspomnienia rodzin, których bliscy zostali zamordowani przez funkcjonariuszy NKWD w kwietniu i maju 1940 roku. Opublikowane relacje można znaleźć w internecie i są one częścią projektów "Zapisy terroru" oraz "Świadkowie epoki".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Polaków w Katyniu rozstrzelali Niemcy". Ambasada RP reaguje na kłamstwa rosyjskiej gazety

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2020 13:45
Ambasada RP w Moskwie wyraziła oburzenie z powodu publikacji w rosyjskiej "Ekspress Gaziecie" na temat Zbrodni Katyńskiej, zatytułowanej "Polaków w Katyniu rozstrzelali Niemcy" i skierowała do redaktora naczelnego list, zawierający fakty na temat tej zbrodni.
rozwiń zwiń