X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

10. rocznica katastrofy smoleńskiej. Szef KPRM przedstawił plan uroczystości

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2020 20:50
Szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej, że obchody 10. rocznicy katastrofy smoleńskiej będą miały charakter kameralny. Hołd ofiarom oddadzą najważniejsze osoby w państwie. Głównym miejscem uroczystości będzie plac Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie.
Audio
  • Michał Dworczyk: prezes PiS złoży kwiaty przed pomnikiem prezydenta Lecha Kaczyńskiego (IAR)
  • Michał Dworczyk: szczególne obchody rocznicy katastrofy smoleńskiej (IAR)
Pomnik ofiar katastrofy smoleńskiej na pl. Piłsudskiego w Warszawie
Pomnik ofiar katastrofy smoleńskiej na pl. Piłsudskiego w WarszawieFoto: Adam Burakowski/REPORTER

O 8.41 prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński złoży wieńce przed pomnikami prezydenta Lecha Kaczyńskiego oraz ofiar katastrofy smoleńskiej.

Mara-i-Lech-Kaczynscy-pap-1200.jpg
"Przywracają pamięć". Prezydencki lekarz o albumach Polskiego Radia

Skromne uroczystości rządowe

Minister Michał Dworczyk poinformował też, że obchody rządowe rozpoczną się o 9.00 od złożenia przez premiera Mateusza Morawieckiego kwiatów pod pomnikami prezydenta Lecha Kaczyńskiego, a także ofiar katastrofy smoleńskiej. Następnie szef rządu w podobny sposób odda hołd ofiarom katastrofy spoczywającym na Cmentarzu Wojskowym na warszawskich Powązkach, a także na innych stołecznych nekropoliach. Także poszczególni ministrowie będą w ciągu dnia składać kwiaty i zapalać znicze w miejscach upamiętniających ofiary.

Skromne uroczystości odbędą się też w gmachach ministerstw, w których umieszczone są tablice upamiętniające ofiary katastrofy.

Obchody zgodnie z zasadami bezpieczeństwa

kaczyńska 1200.jpg
Niezwykły album Polskiego Radia. Krzysztof Czabański: ma pomnikowy charakter

Minister Michał Dworczyk podkreślił, że w związku z ogłoszonym w Polsce stanem epidemii obchody odbędą się z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa oraz zgodnie z obowiązującymi regulacjami prawnymi. Szef KPRM poinformował też, że w związku z tym, że rocznica katastrofy przypada w Wielki Piątek, to nie będzie mszy świętej o 8.00, która jest odprawiana 10. dnia każdego miesiąca.

>>> [ZOBACZ TAKŻE] 10. rocznica katastrofy w Smoleńsku. Niezwykłe wydawnictwa Polskiego Radia

Rządowy tupolew rozbił się 10 kwietnia 2010 roku w pobliżu lotniska w Smoleńsku. Na pokładzie samolotu było 96 osób, w tym przedstawiciele władz państwowych. Wszyscy zginęli. Wśród ofiar byli: prezydent Lech Kaczyński i jego małżonka Maria, najważniejsi dowódcy Wojska Polskiego, parlamentarzyści oraz ostatni prezydent na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski. Polska delegacja leciała na uroczystości rocznicowe do Katynia.

jmo

Czytaj także

Świadectwo prezydenta Lecha Kaczyńskiego w dźwiękach Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2020 12:00
W Wielkim Tygodniu wyemitowaliśmy cykl fragmentów wypowiedzi i przemówień Lecha Kaczyńskiego z albumu wydanego przez Polskie Radio: "Prezydent RP Lech Kaczyński – Świadectwo".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wyraz narodowej pamięci". Unikatowe albumy Polskiego Radia w hołdzie ofiarom tragedii smoleńskiej

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2020 14:13
Polskie Radio z okazji 10. rocznicy katastrofy w Smoleńsku wydało dwa unikatowe albumy: "Prezydent RP Lech Kaczyński - Świadectwo" i "Smoleńsk - ostatnia misja". Prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska podkreśla, że materiały, ze względu na unikatowy charakter archiwalnych nagrań, spełniają funkcję edukacyjną i stanowią edytorski i fonograficzny wyraz narodowej pamięci.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polskie Radio w hołdzie Ofiarom katastrofy smoleńskiej

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2020 18:46
10 kwietnia 2020 roku minęło dziesięć lat od katastrofy smoleńskiej. W hołdzie jej Ofiarom, o godzinie 8.41, na wszystkich antenach Polskiego Radia zostały odczytane nazwiska 96 ofiar tej tragedii. 
rozwiń zwiń