"Transport 19 ton odzieży ochronnej dla medyków". Szef MON o wsparciu wojska

2020-04-08, 15:40

"Transport 19 ton odzieży ochronnej dla medyków". Szef MON o wsparciu wojska
Żołnierze przeładowali z samolotu ponad 12 ton środków ochrony osobistej dla służb medycznych. Foto: PAP/Marcin Bielecki

"Wojskowe samoloty transportowe przywiozą do Polski 19 ton odzieży ochronnej dla medyków, w tym maski, rękawiczki i kombinezony" - poinformował minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

Powiązany Artykuł

wojsko 1200 pap.jpg
Tysiące żołnierzy i mnóstwo sprzętu. Wojsko aktywnie walczy z koronawirusem

W lotach do Warszawy i Wrocławia zostaną wykorzystane wojskowe samoloty Airbus (dawniej CASA) C295 i C-130 Hercules, a także ukraiński An-124 Rusłan, którego lot współorganizuje wojsko.

"Do Wrocławia na pokładzie AN124 Rusłan w ramach lotu współorganizowanego przez MON do Polski trafią m.in. maseczki ochronne, rękawiczki i kombinezony" - napisał Mariusz Błaszczak na Twitterze.

Powiązany Artykuł

szpital polowy east news 1200.jpg
Wojsko pomoże w opiece nad chorymi na COVID-19. MON zapowiada szkolenia

W poniedziałek żołnierze przeładowali z samolotu ponad 12 ton środków ochrony osobistej dla służb medycznych, materiały zostały przewiezione do woj. lubuskiego.

Pomoc dla osób starszych

Szef MON poinformował także, że blisko 2 tys. osób skorzystało dotychczas z infolinii dla osób starszych, które potrzebują pomocy w zakupach żywności i leków, można tam także uzyskać pomoc psychologiczną dla osób objętych kwarantanną i trudno znoszących izolację.

Powiązany Artykuł

wojsko chemiczne 1200.jpg
"Dezynfekują szpitale, urzędy i środki transportu". Szef MON o działaniach wojskowych chemików

Rzecznik Dowództwa WOT płk Marek Pietrzak przekazał informację, że w ciągu miesiąca Wojska Obrony Terytorialnej i podchorążowie uczelni wojskowych zebrali ponad 1000 litrów krwi od niespełna 2,5 tys. dawców.

Pietrzak zaznaczył, że akcja, zainicjowana po apelu Narodowego Centrum Krwi "przerodziła się w stałą inicjatywę żołnierzy i podchorążych, koordynowaną przez Regionalne Centra Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa", i jest dostosowana do bieżących potrzeb zależnie od zapasów krwi.

W przeciwdziałanie epidemii koronawirusa jest zaangażowanych blisko 9 tys. żołnierzy i pracowników wojska.

pb

Polecane

Wróć do strony głównej