X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Celnicy przejęli nielegalny towar z Chin. Chodzi o tysiące zabawkowych podróbek

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2020 10:36
Lubelscy celnicy przejęli w sumie 34 tys. sztuk podrabianych zabawek, w tym klocki, lalki, figurki znanych postaci bajkowych. - Nielegalny towar jechał do UE pociągiem z Chin – wyjaśnia portalowi tvp.info nadkom. Marzena Siemieniuk z Lubelskiej Krajowej Administracji Skarbowej. 
Służba celna
Służba celnaFoto: PAP/Marcin Bielecki

Jak podaje portal tvp.info, pociąg towarowy z Chin do Polski wjechał przez Terespol. Został skierowany do kontroli w Oddziale Celnym w Małaszewiczach. Wśród wielu wagonów i kontenerów celnicy wyłuszczyli jeden, którego zawartość m.in. po prześwietleniu wydała im się podejrzana.

PAP Mateusz Morawiecki 1 1200.jpg
Premier: służby udaremniły przemyt rekordowej ilości narkotyków

– Wśród kilku ton legalnego towaru odkryli kartony wypełnione zabawkami. Nie były zgłoszone, poza tym ich niska jakość od razu wzbudziła podejrzenia funkcjonariuszy – wyjaśnia w rozmowie z portalem nadkom. Marzena Siemieniuk z lubelskiej Krajowej Administracji Skarbowej.

Celnicy wyciągnęli z jednego kontenera ponad 34 tys. sztuk podrabianych zabawek, w tym klocki, lalki, figurki znanych postaci bajkowych. Udawały produkty znanych światowych producentów.


Apel celników

Podrobione zabawki warte są około pół miliona złotych. Wiele z takich produktów jest niskiej jakości i mogą być wykonane z toksycznych materiałów.

Celnicy apelują, aby nie kupować dzieciom rzeczy z nielegalnych źródeł. Mogą być szkodliwe dla ich zdrowia. Za wprowadzenie do obrotu takich wyrobów grozi kara pozbawienia wolności do dwóch lat.

kad, tvp.info

Czytaj także

Oszustwa na rynku "forex". Funkcjonariusze CBŚP zatrzymali 11 osób

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2020 10:30
Centralne Biuro Śledcze Policji i Krajowa Administracja Skarbowa zatrzymały jedenaście osób podejrzanych o oszustwa na rynku internetowych platform inwestycyjnych. To efekt śledztwa dotyczącego międzynarodowej grupy przestępczej.
rozwiń zwiń