X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

"Wsparcie dla służby zdrowia i rolników". Minister rodziny o drugiej tarczy antykryzysowej

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2020 10:09
- Druga tarcza antykryzysowa, nad którą prace ma kontynuować w środę Sejm, przewiduje wsparcie dla przedsiębiorców, dla służby zdrowia, a także dla rolników - podkreśla minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.
Audio
  • Minister Marlena Maląg: Druga Tarcza Antykryzysowa wsparciem dla przedsiębiorców, służby zdrowia i rolników cz. 1 (IAR)
  • Minister Marlena Maląg: Druga Tarcza Antykryzysowa wsparciem dla przedsiębiorców, służby zdrowia i rolników cz. 2 (IAR)
Minister rodziny Marlena Maląg
Minister rodziny Marlena MalągFoto: Twitter/Marlena Maląg

- Zwolnienia z ZUS-u mają być rozszerzone także na przedsiębiorców, którzy zatrudniają od 10 do 49 pracowników. Wsparcie dla osób zatrudnionych na umowach cywilnoprawnych ma być wydłużone do trzech miesięcy. Przedsiębiorcy otrzymają wsparcie nie tylko na wypłaty wynagrodzeń, ale też na utrzymanie płynności - wyjaśnia minister Marlena Maląg.

Dodaje, że tego wsparcia ma udzielać Agencja Rozwoju Przemysłu i ma ono dotyczyć przede wszystkim sektora transportowego. Pomoc ma polegać na udzielaniu przedsiębiorstwom pożyczek z 15-miesięczną karencją w spłacie.

Szerokie grono adresatów

Konferencja 1200 twitter.jpg
Rząd rozszerza tarczę antykryzysową. Wartość pomocy to 11 mld zł

Według minister Marleny Maląg ważne jest również włączenie spółdzielni socjalnych i organizacji pozarządowych do rozwiązań służących ochronie miejsc pracy, takich jak dofinansowanie miejsc zatrudnienia.

Spora część rozwiązań zawartych w nowelizacji adresowana jest też do rolników i przedsiębiorców z tego sektora. To między innymi przyznanie rolnikom i pracującym z nimi domownikom - w sytuacji objęcia obowiązkową kwarantanną, nadzorem epidemiologicznym lub hospitalizacją w związku z COVID-19 - zasiłku w wysokości 50 procent minimalnego wynagrodzenia za pracę.

<<CZYTAJ TAKŻE>> "Pomoc nadeszła w odpowiednim czasie". Minister rodziny o tarczy antykryzysowej

- Ważne jest również, iż placówki ochrony zdrowia otrzymają dostęp do szybkiego internetu, a także sprzęt, który umożliwi im prowadzenie zdalnej diagnostyki medycznej. Podobne wsparcie zyskają seniorzy i osoby niepełnosprawne - podkreśla minister.

Niezbędne informacje o tarczy antykryzysowej umieszczono na stronie gov.pl/tarczaantykryzysowa. Informacje o tarczy także na portalu polskieradio24.pl

pkr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Marlena Maląg: "tarcza" ograniczy negatywne skutki kryzysu

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2020 23:33
- Zbliżający się kryzys uderzy praktycznie we wszystkich. To wielki sprawdzian dla nas, rządzących. Wierzę, że dzięki rozwiązaniom zawartym w tarczy antykryzysowej uda się ograniczyć negatywne skutki kryzysu - powiedziała PAP minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marlena Maląg: rząd będzie wprowadzał nowe rozwiązania wspierające przedsiębiorców

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2020 09:46
- Złożono już ponad 214 tys. wniosków o wsparcie w ramach tarczy antykryzysowej - poinformowała minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg. Dodała, że ponad 17 tys. wniosków dotyczy przyznania nisko oprocentowanej pożyczki dla mikroprzedsiębiorców. Powiedziała też, że rząd pracuje nad kolejnymi rozwiązaniami pomocowymi.
rozwiń zwiń