X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Borys Budka: "Będziemy pracować nad tym, by nie dopuścić do wyborów w maju"

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2020 09:14
Borys Budka dopytywany, co PO zrobi, jeśli okaże się jednak, że wybory odbędą się w maju, czy w grę wchodzi np. wycofanie kandydatury Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, polityk odparł: "10 maja nie będzie żadnych wyborów, możemy się w tym momencie o to założyć".
Małgorzata Kidawa-Błońska i Borys Budka
Małgorzata Kidawa-Błońska i Borys BudkaFoto: PAP/Wojciech Olkuśnik

W poniedziałek Sejm uchwalił ustawę, zgodnie z którą tegoroczne wybory prezydenckie mają zostać przeprowadzone wyłącznie w drodze głosowania korespondencyjnego. Przepisy stanowią też, że w stanie epidemii, marszałek Sejmu może zarządzić zmianę terminu wyborów, określonego wcześniej w postanowieniu.

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki (PO) zapowiedział, że izba, rozpatrując ustawę, wykorzysta zapewne przysługujące jej na to - zgodnie z konstytucją - 30 dni. Senat zasięgnie opinii RPO, PKW i SN.

Ryszard Czarnecki 1200.jpg
Ryszard Czarnecki o terminie wyborów: opozycja chce uciec od klęski

Lider PO podkreślił w rozmowie w TVN24, że Senat "przejął odpowiedzialność za zdrowie i życie Polaków". Jak zadeklarował, w Senacie opozycja będziemy pracować na tym, "by powstrzymać szaleństwo Jarosława Kaczyńskiego i nie dopuścić do tych wyborów". - Wierzę w to, że przyjdzie opamiętanie - zaznaczył Budka.

"10 maja nie będzie żadnych wyborów"

Wyraził przy tym nadzieję, że przy pracach nad stanowiskiem Senatu w Sejmie, ci posłowie PiS, którzy przy uchwalaniu ustawy wstrzymali się od głosu lub nie głosowali w ogóle, "przejdą na jasną stronę mocy".

Dopytywany, co PO zrobi, jeśli okaże się jednak, że wybory odbędą się w maju, czy w grę wchodzi np. wycofanie kandydatury Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, polityk odparł: "10 maja nie będzie żadnych wyborów, możemy się w tym momencie o to założyć".

andrzej duda pap 1200.jpg
Prezydent Andrzej Duda mobilizuje społeczeństwo

- Jeżeli będzie jakiś akt, to nie będzie on związany na pewno z demokratycznymi, normalnymi wyborami i z pewnością będziemy na to odpowiednio, jako największa partia opozycyjna, reagować - zapewnił.

"Rząd powinien wprowadzić stan nadzwyczajny"

Budka powtórzył wielokrotnie wyrażane już stanowisko, że rząd powinien wprowadzić stan nadzwyczajny, tak by wybory odbyły się "w rozsądnym terminie, który będzie gwarantował ich powszechność, ale przede wszystkim nie będzie narażał zdrowia i życia" Polaków.

CZYTAJ RÓWNIEŻ >>> "Na rozpatrzenie ustawy Senat wykorzysta zapewne 30 dni". Grodzki ws. głosowania korespondencyjnego

- Cały świat to robi, natomiast tylko Polska, tylko Kaczyński i jego ludzie chcą na siłę przeprowadzić wybory w myśl doktryny, że raz zdobytej władzy nie oddadzą za wszelką cenę - zaznaczył szef Platformy.

Budka został też zapytany o wtorkową wypowiedź wicepremiera Jacka Sasina dla TVN24, który powiedział: "Dzisiaj w Polsce nie odbywają się wybory, wczoraj, przedwczoraj, jutro, a pomimo to, mówię to z żalem, kolejne osoby zapadają na koronawirusa i niestety również są osoby, które ten wirus zabija".

Lider PO podkreślił, że obecnie wszyscy powinniśmy się skupić na walce z gospodarczymi i zdrowotnymi skutkami pandemii koronawirusa. 

kad

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wiceminister cyfryzacji: głosowanie korespondencyjne będzie dla Polaków najbezpieczniejsze

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2020 19:15
- Jeśli mamy przeprowadzić wybory prezydenckie w obecnej sytuacji, to zdecydowanie uznaliśmy, że dla zdrowia Polek i Polaków najbezpieczniejsza będzie forma głosowania korespondencyjnego - mówił w Programie 1 Polskiego Radia wiceminister cyfryzacji Adam Andruszkiewicz. W "Debacie Jedynki" wystąpił również senator PSL Jan Filip Libicki.
rozwiń zwiń