X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Tarcza antykryzysowa. Już ponad 162 tys. wniosków o wsparcie

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2020 10:22
Ponad 162 tys. wniosków o wsparcie w ramach tarczy antykryzysowej m.in. na ochronę miejsc pracy oraz o pożyczkę dla mikroprzedsiębiorców zostało złożonych do soboty - poinformowało Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.
Audio
  • Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg: pracodawca w okresie przestoju otrzyma dofinansowanie do wynagrodzenia w wysokości 50 procent minimalnej płacy plus składki na ubezpieczenia społeczne (IAR)
W ramach tarczy antykryzysowej złożono już ponad 162 tys. wniosków
W ramach tarczy antykryzysowej złożono już ponad 162 tys. wnioskówFoto: Andrzej Hulimka/REPORTER

Obowiązująca od 1 kwietnia tarcza antykryzysowa, która ma przeciwdziałać gospodarczym skutkom pandemii, przewiduje m.in.: zwolnienie mikrofirm do 9 osób ze składek do ZUS na 3 miesiące (marzec–maj); świadczenie postojowe do ok. 2 tys. zł – dla zleceniobiorców (umowa zlecenia, agencyjna, o dzieło) i samozatrudnionych o przychodzie poniżej 3-krotności przeciętnego wynagrodzenia; dofinansowanie wynagrodzeń pracowników – do wysokości 40 proc. przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia i uelastycznienie czasu pracy – dla firm w kłopotach.

Marlena Maląg 1200.jpg
Minister rodziny: chcemy jak najszybciej realizować wsparcie dla pracodawców

Dotychczas, jak poinformował resort pracy, wpłynęły 162 284 wnioski o wsparcie w ramach tarczy antykryzysowej.

Najwięcej wniosków w sprawie ZUS

Najwięcej wniosków - 116 605 - wpłynęło od przedsiębiorców ubiegających się o zwolnienie z obowiązku opłacenia należności z tytułu składek za okres od marca do maja.

Wniosków o świadczenie postojowe dla osób prowadzących działalność gospodarczą złożonych zostało 26 260; o odroczenie lub rozłożenie składek ZUS bez opłat - 1925, natomiast o świadczenie postojowe dla umów cywilnoprawnych - 1364.

>>> [CZYTAJ TAKŻE] Przedsiębiorcy mogą liczyć na kolejne wsparcie. Będą uruchomione rozwiązania pomocowe

Do soboty rano 15 312 mikroprzedsiębiorców zawnioskowało o pożyczkę oraz 1358 zwróciło się o wsparcie na ochronę miejsc pracy z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych.


mbl

Czytaj także

Dodatkowe 14 dni zasiłku opiekuńczego dla rodziców. Znamy szczegóły

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2020 21:20
Rodzicom dzieci do 8. roku życia będzie przysługiwać dodatkowe 14 dni zasiłku opiekuńczego z powodu zamknięcia szkoły, przedszkola czy żłobka z powodu epidemii koronawirusa - informuje Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marlena Maląg: mamy środki na 500+, trzynastą emeryturę i inne programy społeczne

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2020 08:06
- Nasze programy społeczne, rodzinne, międzypokoleniowe nie są zagrożone. Będą wypłacane 500+ i trzynasta emerytura. Będzie kontynuowany również program Dobry Start na rozpoczęcie roku szkolnego. Jesteśmy przygotowani - powiedziała w Polskim Radiu 24 Marlena Maląg, minister rodziny, pracy i polityki społecznej. 
rozwiń zwiń