X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Zapalmy świece i módlmy się za wstawiennictwem Jana Pawła II". Apel kard. Dziwisza w rocznicę śmierci papieża

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2020 10:55
W 15. rocznicę śmierci Jana Pawła II kard. Stanisław Dziwisz apeluje do Polaków o duchową łączność i zapalenie świec w oknach o godz. 21.37. Niech to będzie dla nas symbolem miłości i solidarności. Niech będzie wołaniem o Boże Miłosierdzie dla świata - powiedział kard. Dziwisz.
Jan Paweł II w 2004 r.
Jan Paweł II w 2004 r.Foto: PAP/EPA/FILIPPO MONTEFORTE

Były osobisty sekretarz Jana Pawła II apeluje, aby w godzinie śmierci Ojca Świętego Jana Pawła II modlić się o ustanie epidemii koronawirusa.

JP2-rocznica-smierci-pap-1200.jpg
15 lat bez św. Jana Pawła II. Wirtualne czuwanie i noc modlitwy

- Zapalmy świecę na znak miłości i wdzięczności Ojcu Świętemu za to, że był z nami. Zaprośmy go, żeby także teraz był z nami. Jesteśmy świadomi, że tak jak za życia jego modlitwa była skuteczna, tak i dziś wesprze nasz naród i świat, pomagając przejść te trudne chwile – powiedział kard. Dziwisz.

Znak solidarności

Podkreślił, że zapalona świeca jest znakiem szczególnej solidarności. - W trudnym dla Polski roku stanu wojennego, Jan Paweł II podszedł do oka ze świecą i zapalił ją, pokazując, że czuwa z narodem – przypomniał kard. Dziwisz.

>>> CZYTAJ TAKŻE: "Zostań w domu". Polskie Radio w 15. rocznicę śmierci św. Jana Pawła II

Zaapelował, by zapalona dziś świeca była także okazją do przypomnienia nauczania św. Jana Pawła II.

jan paweł II NAC 1200.jpg
15. rocznica śmierci Jana Pawła II. "Wołam ja, syn polskiej ziemi"

Potrzebna nadzieja

- Papież mówił nam, żebyśmy byli razem, żebyśmy zawsze szli dobrą drogą, żebyśmy zawsze mieli nadzieję. Potrzebujemy jej zwłaszcza dziś, kiedy przeżywamy w kraju i na świecie tak wiele trudnych momentów związanych z epidemią koronawirusa. Z nim, z jego wstawiennictwem jesteśmy w stanie przejść to wszystko – powiedział kard. Dziwisz.

Po raz pierwszy papież zapalił świecę w oknie swojego apartamentu w wigilię 1981 roku. Był to znak solidarności z narodem, który przeżywał stan wojenny. Ten gest powtórzyło tysiące ludzi na całym świecie.

pg

Czytaj także

16. rocznica śmierci Jana Pawła II. "Wołam ja, syn polskiej ziemi"

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2021 05:55
2 czerwca 1979 roku w Warszawie na powitanie Ojca Świętego i Mszę świętą na ówczesnym placu Zwycięstwa zgromadziły się tłumy. Padły ważne słowa: "Nie lękajcie się!"
rozwiń zwiń

Czytaj także

15 lat bez św. Jana Pawła II. Wirtualne czuwanie i noc modlitwy

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2020 17:11
Mija 15 lat od śmierci Jana Pawła II. 2 kwietnia zaplanowano wydarzenia, które upamiętniają Papieża Polaka. Do włączenia się w te inicjatywy zaprasza Konferencja Episkopatu Polski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kardynał Nycz: modlitwa za wstawiennictwem św. Jana Pawła II może być wielką pomocą

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2020 07:00
- Modlitwa za wstawiennictwem św. Jana Pawła II może być wielką pomocą dla nas, a równocześnie okazją do tego, żeby w ciszy swojego domu zerknąć do encyklik i do przemówień papieża - powiedział metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz. W czwartek przypada 15. rocznica śmierci św. Jana Pawła II.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Grzegorz Polak: w obecnej sytuacji Jan Paweł II może być bardzo dobrym przewodnikiem

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2020 10:30
- Teraz przeżywamy poważny sprawdzian wiary w obliczu tej tragedii, która rozgrywa się na naszych oczach. Papież Jan Paweł II może tu być bardzo dobrym przewodnikiem - mówił na antenie Polskiego Radia 24 Grzegorz Polak, dziennikarz i pisarz katolicki z Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego.
rozwiń zwiń