X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Zostań w domu". Polskie Radio w 15. rocznicę śmierci św. Jana Pawła II

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2020 22:00
Od dziś (02.04) w Polskim Radiu nadawane są audycje związane z 15. rocznicą śmierci świętego Jana Pawła II. Zatem #zostańwdomu i posłuchaj rozmów o Papieżu Polaku, jego archiwalnych przemówień i homilii. Zapraszamy również do wysłuchania reportaży o życiu  świętego Jana Pawła II i niezwykłej muzyki nawiązującej do jego pontyfikatu.
Papież Jan Paweł II
Papież Jan Paweł IIFoto: Shutterstock.com/Alessia Pierdomenico

shutterstock dziwisz 1200.jpg
Kard. Dziwisz wezwał do modlitwy za wstawiennictwem św. Jana Pawła II o ustanie pandemii

JEDYNKA

02.04

W "Ekspresie Jedynki", który przygotuje Martyna Podolska, przyjrzymy się papieżowi jako artyście i jako przyjacielowi artystów. Będzie mowa o poezji, dramatach i aktorstwie papieża.

03.04

23:30 audycja "Ślady na piasku"

W 15 rocznicę śmierci i pogrzebu św. Jana Pawła II wrócimy do tamtych dni we wspomnieniach dziennikarzy, duchownych i filozofów. Zaprasza Agnieszka Trzeciakiewicz

05.04

8:55 słowa Jana Pawła II w "Familijnej Jedynce"

OD 15 lat co tydzień Familijna Jedynka kończy się słowami Jana Pawła II - trwamy pamięcią przy nim. Także w tę niedziele palmową przywołujemy pamięcią papieża, który ostatni raz chciał pobłogosławić zebranych pod jego oknem w czasie modlitwy Anioł Pański. 

22:00 w wieczornym "Magazynie kulturalnym" wyemitujemy nagraną przez Michała Montowskiego rozmowa z dr Małgorzatą Wnuk o wystawie pasyjnej w Czerwonym Dworze w Zakopanem dostępnej na stronach internetowych dedykowanej papieżowi.

09-18.04

23:50 - w cyklu "Lektury Jedynki" - od Wielkiego Czwartku i przez część oktawy Wielkiej Nocy powtórzymy z Archiwum Polskiego Radia książkę Jana Pawła II "Dar i tajemnica" w interpretacji Gustawa Holoubka. Nagranie z 1996 roku.

10.04

Po 21:00 w nowym paśmie archiwalnych spektakli Teatru PR przypomnimy słuchowisko wg.Crux Christii Karola Wojtyły

Jan Paweł II shutterstock 1200.jpg
15 lat bez Jana Pawła II. Wirtualne czuwanie i noc modlitwy

DWÓJKA

02.04

21:30 - 22:00 Rozmowy po zmroku - reportaż Moniki Kolet (powtórzenie z 2 kwietnia 2015 roku)

Wadowice. W tym małym miasteczku w południowej Polsce nad Skawą mieści się Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II. Placówka ta w nowoczesnym kształcie - nadanym jej przez architektów Barbarę i Jarosława Kłaputów - rozpoczęła swoją działalność 9 kwietnia 2014 roku. W ostatnim czasie odwiedziło ją 240 tysięcy pielgrzymów z 93 krajów. Najczęściej do Wadowic przyjeżdżają turyści z Włoch, Francji, Hiszpanii i Stanów Zjednoczonych.

O Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II opowiadają córka przyjaciela Karola Wojtyły Zofia Siłkowska, architekt Jan Kłaput, dyrektor Muzeum ksiądz Dariusz Raś, przewodnik Maria Zadora i Halina Kwiatkowska.

TRÓJKA

02.04

W paśmie "Dzień z Trójką w domu"

Po 12:00 - archiwalny fragment homilii Jana Pawła II oraz osobiste wspomnienie prowadzącego - Piotra Metza

W popołudniowej audycji "Zapraszamy do Trójki" znajdą się archiwalne fragmenty wypowiedzi św. Jana Pawła II pochodzące z homilii papieskich. połączymy się też z prof. Krzysztofem Kosełą, socjologiem UW. Zapytamy między innymi, czy obecny czas kwarantanny da nam takie poczucie wspólnoty, jak żałoba po papieżu Polaku.

18:45 reportaż w Trójce pt. "Polaków pożegnanie Papieża" - Ernest Zozuń (reportaż z archiwum PR). Przypomnienie chwil z kwietnia 2005 roku, kiedy cała Polska żegnała umierającego Jana Pawła II.

5.04

6:00-8:00 - "Muzyczne rozmowy" - autorstwa Agnieszki Trzeciakiewicz

Odpowiemy na pytania: Jaką funkcję pełni w naszej współczesnej kulturze requiem? Dlaczego dominikanie, zamiast requiem wolą wyśpiewywać antyfonę - Salve Regina? Czy w granicznych chwilach zakonnik staje przed trudnymi pytaniami, na które nie znajduje odpowiedzi? Jak muzycznie wspominać wielkie osobowości, które odchodzą? 29 marca zmarł prof. Krzysztof Penderecki, autor Requiem Polskiego - dedykowanego m.in. Kard. Stefanowi Wyszyńskiemu i św. Janowi Pawłowi II.

PAP Jan Paweł II Karol Wojtyła 1200.jpg
40. rocznica pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do ojczyzny, 2-10 Czerwca 1979

CZWÓRKA

02.04

W wiadomościach Czwórki będą emitowane materiały przypominające najważniejsze przesłania św. Jana Pawła II do młodzieży.

21:15 wyemitujemy reportaż Olgi Mickiewicz pt. "Papież młodych". Polski papież specjalną uwagę kierował w stronę młodych ludzi. To właśnie on zainicjował Światowe Dni Młodzieży. Dziś nastoletni i dwudziestoparoletni ludzie ciągle postrzegają go jako wzór. Opowiedzą o tym wolontariusze i stypendyści Centrum Myśli Jana Pawła II.

POLSKIE RADIO CHOPIN

02.04

O godzinie 20:00 proponujemy audycję specjalną w związku z przypadającą na dziś 15. rocznicą śmierci świętego Jana Pawła II.

Klaudia Baranowska zaprezentuje wykonanie pełnej wersji Requiem polskiego, autorstwa zmarłego przed trzema dniami Krzysztofa Pendereckiego. To jedyne w swoim rodzaju arcydzieło opisuje najnowsze losy Narodu Polskiego począwszy od Zbrodni Katyńskiej, a skończywszy na Odejściu Papieża Polaka (urzekająco piękna, instrumentalna Chaconna).

Ostatnie akordy Requiem w wykonaniu solistów, Chóru z Lubeki oraz Orkiestry Akademii Beethovenowskiej pod dyrekcją Macieja Tworka, symbolicznie wybrzmią kilkanaście minut po rocznicy śmierci Ojca Świętego Jana Pawła II, która nastąpiła o pamiętnej godzinie 21.37.

pkur

Czytaj także

"Musimy radzić i informować". Dodatkowe audycje Polskiego Radia w związku z zagrożeniem koronawirusem

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2020 07:04
Programy Polskiego Radia S.A. zmieniają ramówki. Wprowadzają więcej programów poradniczych, edukacyjnych i informacji dotyczących przeciwdziałaniu epidemii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Zostań w domu". Niezwykłe atrakcje dla najmłodszych w Polskim Radiu Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2020 16:37
W związku z epidemią koronawirusa Polskie Radio Dzieciom przygotowało specjalną ofertę. W środę w audycji "Popołudnik" (15:00-17:00, którą prowadzi Zbigniew Kozłowski) połączymy się z Gibraltarem i porozmawiamy z Kaliną Jakubczak znaną z anteny jako "Kapitanka Kalinka - reporterka Polskiego Radia Dzieciom na morzach i oceanach". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nabierzcie Ducha i podnieście głowy". Rekolekcje w Polskim Radiu. Posłuchaj!

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2020 17:05
Polskie Radio zaprasza do udziału w Radiowych Rekolekcjach Wielkopostnych. Odbywają się one co tydzień w porannej niedzielnej audycji "Familijna Jedynka" na antenie Programu 1 Polskiego Radia.
rozwiń zwiń