X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Kobieta objęta kwarantanną była wulgarna dla policjantów. Czeka ją kara

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2020 00:52
Policja w Kaliszu odnotowała pierwsze próby łamania obowiązku kwarantanny. 66-letnia mieszkanka miasta w sposób wulgarny zachowywała się wobec funkcjonariuszy.
Policjant kontrolujący mieszkańców objętych kwarantanną
Policjant kontrolujący mieszkańców objętych kwarantannąFoto: Polska Press/East News

Kwarantanną objętych jest 630 mieszkańców Kalisza i powiatu kaliskiego. - Ścisły nadzór nad nimi to obecnie jeden z priorytetów w działaniach policji - poinformowała PAP rzecznik prasowy kaliskiej policji Agnieszka Jaworska-Wojnicz.

CZYTAJ RÓWNIEŻ
park-1200-pap.jpg
"Spotkali się na piwie". Trzej mężczyźni ukarani za złamanie zakazu zgromadzeń

Wulgarne zachowanie kaliszanki

W większości przypadków osoby poddane domowej izolacji stosują się do jej wymogów. - Ale zdarzają się też osoby, które utrudniają pracę funkcjonariuszom i nie stosują się do ich poleceń podczas sprawdzania kwarantanny - powiedziała.

>>>[CZYTAJ TAKŻE] Pijany mężczyzna straszył, że jest zakażony. Za ten "żart" grozi mu kara

Dodała, że jedną z takich osób jest 66-letnia mieszkanka Kalisza, którą kontrolowali dzielnicowi. Podczas rozmowy telefonicznej - jak podała Jaworska-Wojnicz - kobieta zachowywała się wulgarnie i przerwała połączenie.

- Kiedy policjanci ponownie połączyli się z kobietą, ta w ordynarny sposób odmówiła poddania się kontroli, odpowiedzi na pytania i podejścia do okna - przekazała.

Grozi jej grzywna lub nagana

- Sporządzone przez dzielnicowych materiały z tej kontroli trafią do zespołu wykroczeń – poinformowała Jaworska-Wojnicz. 66-latce grozi kara grzywny lub nagany. Ponadto o sprawie zostaną powiadomione służby sanitarne, które mogą nałożyć wysoką karę finansową.

>>>[CZYTAJ WIĘCEJ] Nowe obostrzenia w sklepach i firmach. Zobacz jakie

- Z kolei jeśli osoba, u której potwierdzono zakażenie, oddali się z miejsca, w którym powinna przebywać, będzie odpowiadać zgodnie z art. 161 KK (za narażenie innych na zakażenie), za co grozi rok więzienia - wyjaśniła rzecznik prasowy kaliskiej policji.

msze

Czytaj także

Makowski: decyzje rządu dot. nowych regulacji to także reakcja na zachowania Polaków

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2020 14:24
- Część nowych zachorowań swoją genezę miała na bulwarach, w parkach i podczas licznych spacerów, które mogliśmy obserwować w ostatni weekend - powiedział w Polskim Radiu 24 Marcin Makowski (wp.pl).
rozwiń zwiń