X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Spychalski: prezydent od początku brał udział w pracach nad tarczą antykryzysową

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2020 00:20
Rzecznik prezydenta Błażej Spychalski podkreślił w rozmowie z Informacyjną Agencją Radiową, że to z inicjatywy prezydenta Andrzeja Dudy w tarczy antykryzysowej znalazły się niektóre zapisy, dotyczące m.in. mikroprzedsiębiorców i rolników.
Audio
  • Błażej Spychalski o inicjatywach Andrzeja Dudy, uwzględnionych w "tarczy" (IAR)
Błażej Spychalski
Błażej SpychalskiFoto: Twitter/Igor Smirnow/KPRP

Andrzej Duda podpisał pakiet ustaw "tarczy antykryzysowej". Błażej Spychalski zaznaczył, że prezydent od początku brał udział w pracach nad "tarczą".

CZYTAJ RÓWNIEŻ
prezydent podpisuje 1200.jpg
"Tarcza antykryzysowa". Prezydent złożył podpis pod pakietem ustaw

Prezydenckie inicjatywy

Wśród zapisów, które znalazły się w pakiecie z inicjatywy głowy państwa, Spychalski wymienił m.in. "całkowite zwolnienie przez trzy miesiące płacenia składek na ZUS przez osoby samozatrudnione i mikroprzedsiębiorcom takim, którym przychód spadł przynajmniej o 50 proc.". - Bardzo ważne dla pana prezydenta było to, żeby ta grupa otrzymała wsparcie - podkreślił.

Wskazał, że równie duże znaczenie miało dla Andrzeja Dudy "wsparcie dla polskiego rolnictwa". - Tutaj także z inicjatywy pana prezydenta wpisano do tarczy antykryzysowej zwolnienie z płacenia składek KRUS. Natomiast samych rolników w tym pakiecie pomocowych traktuje się jak przedsiębiorców - mówił Błażej Spychalski.

"Tarcza antykryzysowa"

Projekt tarczy antykryzysowej rząd konsultował ze stroną społeczną i przedstawicielami ugrupowań parlamentarnych. Pakiet przewiduje wsparcie państwa w sytuacji pandemii w wysokości ponad 212 miliardów złotych.

>>>[CZYTAJ TAKŻE] Pożyczka dla małych firm dotkniętych skutkami epidemii. Sprawdź, jak ją dostać

Tarcza antykryzysowa to pięć filarów: wsparcie służby zdrowia, bezpieczeństwo systemu finansowego, wsparcie dla przedsiębiorców i inwestycji publicznych, a także - co dla rządu jest priorytetem - utrzymanie miejsc pracy.

msze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prezydent: musimy ratować przedsiębiorców i Polaków bez względu na deficyt

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2020 21:40
- Musimy realizować zmiany ratujące przedsiębiorców nie oglądając się na kwestię deficytu, ratować ludzi, miejsca pracy, poziom życia Polaków i naszej przedsiębiorczości, ratować nasz rynek i naszą gospodarkę, bo to jest kwestia fundamentalna - powiedział w sobotę prezydent Andrzej Duda.
rozwiń zwiń