X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

"Proponowane zmiany ułatwiają udział w wyborach". Szef KPRM o głosowaniu korespondencyjnym

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2020 22:00
- Zaproponowane zmiany ułatwiają i poszerzają udział w wyborach, a nie przekreślają planów wyborców, którzy chcą iść głosować. Nie skazujmy je z góry na krytykę  - stwierdził Michał Dworczyk, szef kancelarii premiera, pytany p projekt PiS umożliwiający wszystkim wyborcom głosowanie korespondencyjne. 
Szef KPRM Michał Dworczyk
Szef KPRM Michał DworczykFoto: Adam Guz/KPRM

Dworczyk pytany w TVN24 o propozycję umożliwienia powszechnego głosowania korespondencyjnego w wyborach powiedział, że to nowy projekt, który teraz pojawił się w obiegu.

- Spokojnie się z nim zapoznajmy i rozmawiajmy o nim, a nie skazujmy z góry na krytykę - apelował. Projekt miałby wejść pod obrady Sejmu w piątek - po wznowieniu obrad.

Urna wyborcza pap 1200.jpg
Głosowanie korespondencyjne dla wszystkich wyborców. PiS składa projekt

- Zaproponowane przepisy ułatwiają i poszerzają udział w wyborach, a nie przekreślają planów wyborców, którzy chcą iść głosować - mówił pytany o zarzuty prawników, że takich zmian nie wprowadza się mniej, niż pół roku przed wyborami i w innym trybie parlamentarnym.

"Mam nadzieję, że 10 maja wybory się odbędą"

Dopytywany, dlaczego rząd nie wprowadza jednego ze stanów nadzwyczajnych, co pozwoliłoby przenieść majowe wybory, przypomniał, że to poprzednicy przeprowadzili zapisy o stanie epidemii i z tych przepisów obecnie korzysta rząd.

Zaznaczył, że gdyby teraz bez dostatecznych przesłanek został wprowadzony np. stan nadzwyczajny, to wówczas byłaby podstawa do zarzutów o łamaniu konstytucji.

duda_tvpinfo1200.jpg
"Tarcza antykryzysowa". Prezydent złożył podpis pod pakietem ustaw

- Mam nadzieję, że 10 maja wybory się odbędą, ale prawda jest taka, że dzisiaj nie jesteśmy w stanie powiedzieć, jak epidemia skomplikuje - albo odwrotnie: nie będzie komplikować sytuacji Polski - przekonywał.

"Opinia ministra zdrowia kluczowa"

- W pewnym momencie będzie musiało dojść do analizy sytuacji. Kluczowa będzie opinia ministra zdrowia - mówił Dworczyk w TVN24.

CZYTAJ RÓWNIEŻ >>> Marszałek Sejmu: wybory muszą się odbyć bezpiecznie dla Polaków, takim sposobem jest głosowanie korespondencyjne

- Jeżeli sytuacja będzie pozwalała na przeprowadzenie normalnych, demokratycznych wyborów, to one się odbędą - powiedział.

Zaznaczył, że to w konstytucji opisane są przypadki dozwolonego przesunięcia wyborów, a nie robi się tego na podstawie czyjejś opinii.

kad

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak