X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Krzysztof Penderecki na nieznanych zdjęciach. Apel siostrzeńca kompozytora do internautów

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2020 09:30
Siostrzeniec zmarłego w niedzielę wybitnego kompozytora, reżyser i redaktor naczelny portalu Orfeo Krzysztof Korwin-Piotrowski apeluje o publikowanie prywatnych zdjęć i wspomnień związanych z Krzysztofem Pendereckim. "Ocalmy w ten sposób wspaniałą historię spotkań z jednym z najsławniejszych Polaków" - napisał.
Krzysztof Penderecki
Krzysztof PendereckiFoto: Akumiszcza/Wikimedia Commons

PendereckiPAP1200.jpg
"Tworzył mody i kreował rzeczywistość". Piotr Iwicki o zmarłym Krzysztofie Pendereckim

"Zwracam się do Was nie tylko jako redaktor, ale także jako siostrzeniec Krzysztofa Pendereckiego i w imieniu pogrążonej w bólu rodziny zapraszam do publikowania Państwa wspomnień związanych z Mistrzem Krzysztofem Pendereckim i wysyłania nam zdjęć z Kompozytorem ze zgodą na bezpłatną publikację oraz wykorzystanie Państwa wizerunku" - napisał Korwin-Piotrowski.

"Ocalmy w ten sposób wspaniałą historię spotkań z jednym z najsławniejszych Polaków" – dodał, podkreślając, że gdyby nie trwająca epidemia, pogrzeb Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie stałby się zapewne narodową manifestacją. Sam opublikował m.in. zdjęcie z własnego wesela, przedstawiające zamyślonego kompozytora, siedzącego na ławce w otoczeniu dzieci z rodziny.

[ZOBACZ TAKŻE] >>> Andrzej Bauer o Krzysztofie Pendereckim: Był niezwykle wolnym twórcą

Zdjęcia można przesyłać na adres: piotrowski.korwin@orfeo.org.pl lub publikować bezpośrednio na stronie Orfeo.com.pl na Facebooku. Wspomnienia można wpisywać jako komentarze pod tekstem lub wysyłać mailem.


penderecki eastnews 1200.jpg
Kompozytor, dyrygent, pedagog. Sylwetka Krzysztofa Pendereckiego

Wybitny wirtuoz, który poruszał nasze serca

Krzysztof Penderecki zmarł w niedzielę po długiej i ciężkiej chorobie w wieku 86 lat. Za swą twórczość honorowany był wysokimi odznaczeniami krajowymi i zagranicznymi; pięciokrotny laureat nagrody Grammy, doktor honoris causa kilkudziesięciu uniwersytetów, członek honorowy najważniejszych akademii artystycznych i naukowych, a także honorowy profesor wielu prestiżowych uczelni artystycznych.

[ZOBACZ TAKŻE] >>> Wiesław Ochman: nie było i nie będzie drugiego Krzysztofa Pendereckiego

Jak podano w poniedziałek, prochy kompozytora zostaną złożone w krypcie Panteonu Narodowego w Krakowie, ale zanim to nastąpi, urna tymczasowo znajdzie się w krypcie bazyliki św. Floriana. Pożegnanie kompozytora po ustaniu epidemii ma mieć charakter państwowy. Msza żałobna w intencji zmarłego kompozytora odbędzie się w najbliższych dniach. Z uwagi na pandemię COVID-19 będzie miała charakter zamknięty.

kstar

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Nadawał polskiej kulturze uniwersalny wymiar". Piotr Gliński o Krzysztofie Pendereckim

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2020 11:10
"Polska kultura poniosła dziś wielką i niepowetowaną stratę. Po długiej chorobie odszedł Maestro Krzysztof Penderecki - najwybitniejszy polski kompozytor współczesny, którego muzyki słuchano od Japonii po Stany Zjednoczone"- napisał na Twitterze minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Podporządkował życie muzyce". Premier pożegnał Krzysztofa Pendereckiego

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2020 16:21
"Krzysztof Penderecki całe swoje życie podporządkował temu, co najbardziej kochał - muzyce" - napisał na Twitterze premier Mateusz Morawiecki.
rozwiń zwiń