X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

GIS apeluje: nie lekceważ zagrożenia. Jedna czwarta zakażonych koronawirusem to ludzie młodzi

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2020 23:36
Blisko jedna czwarta zakażonych koronawirusem w Polsce to osoby poniżej 30. roku życia - informuje Główny Inspektorat Sanitarny. GIS apeluje o ostrożność i stosowanie się do nakazów służb sanitarnych, dotyczących zasad kwarantanny i unikania skupisk ludzi.
Zdjęciu ilustracyjne
Zdjęciu ilustracyjneFoto: PAP/Piotr Nowak
Gliński EN-1200.jpg
Piotr Gliński: jeśli sytuacja się pogorszy, rozszerzymy "tarczę antykryzysową"

"Zastanów się czy NAPRAWDĘ musisz wyjść z domu? Nie narażaj zdrowia i życia swojego i swoich bliskich. Nie lekceważ zagrożenia." - napisał GIS na twitterze.

Główny Inspektorat Sanitarny, bo ograniczyć ryzyko zakażenia koronawirusem zaleca: częste mycie rąk wodą z mydłem, a jeśli nie ma takiej możliwości- dezynfekowanie ich płynami/żelami na bazie alkoholu (min. 60%), unikanie uścisków i podawania dłoni podcza powitania, unikanie płatności gotówką, zaleca się korzystnie z kart płatniczych.

Ponadto GIS zaleca: unikanie dotykania oczu, nosa i ust, regularne mycie lub dezynfekowanie powierzchni np. biurek, lad i solów, klamek, włączników światła, poręczy itp. , a także regularne dezynfekowanie telefonów i niekorzystanie z nich podczas spożywania posiłków. Należy też zachować bezpieczną odległość od rozmówcy- co najmniej metr- półtora metra, a szczególnie od osoby, która kaszle, kicha lub ma gorączkę.

GIS zaleca zakrywanie ust i nosa podczas kichania zgiętym łokciem lub chusteczką, wyrzucanie potem chusteczki do zamkniętego kosza, umycie rąk mydłem i wodą lub zdezynfekowanie ich środkami na bazie alkoholu (min. 60%).

GIS wskazuje też na konieczność zdrowego odżywiania się i odpowiedniego nawadniania organizmu. Ważne jest także, by korzystać ze sprawdzonych źródeł wiedzy o koronawirusie, m.in. z komunikatów publikowanych na stronach internetowych gis.gov.pl i gov.pl/koronawirus. Wiedza naukowa to najskuteczniejsze narzędzie w walce z koronawirusem.

dn

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

GIS: w przypadku objawów pacjent ma obowiązek wykonania testów na koronawirusa

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2020 08:07
- Nie ma możliwości odmowy wykonania testów w kierunku koronawirusa, jeśli jest wskazanie lekarskie, tzn. pacjent przejawia objawy niewydolności oddechowej, ma gorączkę, kaszel i duszność - poinformował Główny Inspektorat Sanitarny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piotr Gliński: czeka nas trudny czas, restrykcje powinny być poważniejsze

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2020 18:48
- Będziemy musieli najprawdopodobniej wprowadzić bardziej rygorystyczne, administracyjne przepisy ograniczające rozprzestrzenianie się pandemii koronawirusa - powiedział wicepremier Piotr Gliński. Dodał, że "będą one dotyczyć sklepów i miejsc pracy".
rozwiń zwiń