X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Piotr Gliński: jeśli sytuacja się pogorszy, rozszerzymy "tarczę antykryzysową"

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2020 20:52
- Przedstawiamy "tarczę antykryzysową", która ma pomóc także przedsiębiorcom i pracownikom działającym na polu kultury. Jeśli kryzys się zaostrzy, będziemy te działania rozszerzać - mówił w TVP Info wicepremier Piotr Gliński, minister kultury i dziedzictwa narodowego.
Audio
  • Wicepremier Piotr Gliński o "tarczy antykryzysowej" ("Gość Wiadomości" / TVP Info)
Wicepremier Piotr Gliński
Wicepremier Piotr GlińskiFoto: Jacek Dominski/REPORTER

W nocy z piątku na sobotę Sejm przyjął w głosowaniu pakiet ustaw określanych jako "tarcza antykryzysowa". Jej zadaniem jest uchronić polską gospodarkę przed następstwami epidemii koronawirusa w Polsce.

Piotr Gliński TT 1200.jpg
Piotr Gliński: czeka nas trudny czas, restrykcje powinny być poważniejsze

Gliński: chcemy chronić polską kulturę

Wicepremier podkreślił, że sytuacja osób związanych z kulturą w Polsce jest obecnie, w czasie społecznej kwarantanny bardzo trudna.

- Kryzys jest bardzo poważny i on dotyka nas nie tylko jako wspólnoty, jako społeczeństwa, które w pierwszym rzędzie musi bronić najsłabszych. Ale musimy bronić całej naszej gospodarki i wszystkich naszych zasobów, w tym także kultury - podkreślał Piotr Gliński.

- I dlatego jest ta "tarcza antykryzysowa", którą przedstawiamy i jeśli kryzys się zaostrzy, już mówimy, że będziemy rozszerzać te wszelkie działania, które mają pomóc ludziom. Zarówno przedsiębiorcom, jak i pracownikom, w tym przedsiębiorcom i pracownikom działającym na polu kultury. Będziemy je stopniowo rozszerzać - zapowiedział.

Wsparcie dla pracowników i kultura w internecie

Orlen transport 1200 TT.jpg
PKN Orlen przeznaczy kolejne 60 mln zł na walkę z koronawirusem

Wicepremier wyjaśnił, że jak dotąd powstały zapisy dotyczące osób samozatrudnionych oraz na umowach cywilno-prawnych, a zatem takie osoby nie będą pozostawione same sobie i otrzymają wsparcie.

- To jest 80 proc. minimalnej płacy na pewno. Myśmy też poszerzyli w ministerstwie pulę zasiłków socjalnych, które zawsze były dla twórców - wyjaśnił minister.

Nowe ograniczenia

Wicepremier Piotr Gliński mówi, że rząd przygotowuje się na dalsze zwiększenie liczby zakażeń koronawirusem, a celem jego działań jest zmniejszenie zasięgu epidemii.

Piotr Gliński powiedział w TVP Info, że temu służą wprowadzane ograniczenia i apelował do obywateli o bezpieczne działanie. - Stosujmy się do tych zasad, o których mówimy, także w sklepach, także w miejscach pracy, także w urzędach - stwierdził wicepremier.

Koronawirus Poznań 1200 PAP.jpg
Statystyki GIS dot. koronawirusa w Polsce. Wielu zakażonych to młodzi ludzie

Piotr Gliński zaznaczył, że być może trzeba będzie wzmocnić obostrzenia. - Te decyzje należą do ministra zdrowia, do premiera polskiego rządu, więc poczekajmy jeszcze kilka dni - zaznaczył wicepremier.

- Być może te decyzje będą ogłoszone szybciej, bo chcemy jednak, żebyśmy wszyscy zachowywali się odpowiedzialnie i chcemy zminimalizować ten proces rozwoju epidemii - dodał Piotr Gliński.

- Chcemy także dzięki "tarczy antykryzysowej" powołać dwa duże programy dla kultury. Przede wszystkim kultura w internecie, bo to można zrobić natychmiast i bardzo szybko będziemy chcieli uruchomić taki program - mówił Piotr Gliński.

TVP Info, jmo, pkur

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

33. ofiara koronawirusa. 96 nowych przypadków zakażeń, łącznie 2311

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2020 20:30
Ministerstwo Zdrowia poinformowało we wtorek wieczorem o kolejnych 96 potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. Z powodu COVID-19 zmarła też 33. osoba. Łącznie bilans zakażonych wzrósł do 2311 osób.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Apel sióstr zakonnych z Ibramowic. Nie mają pieniędzy na podstawowe potrzeby

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2020 13:09
Siostry zakonne Norbertanki ze zgromadzenia w Ibramowicach wystosowały dramatyczny apel. Okazuje się, że z powodu pandemii koronawirusa kobiety nie mają środków na podstawowe potrzeby życiowe. Siostry zaapelowały o pomoc i wsparcie finansowe.
rozwiń zwiń