X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Kidawa-Błońska zawiesza kampanię. Szef sztabu Biedronia: to polityczna emerytura

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2020 22:02
- Wycofanie się z aktywności jako kandydatka i skupienie na mandacie poselskim to jest jak polityczna emerytura, symboliczny zjazd do Sulejówka - ocenił decyzję Małgorzaty Kidawy-Błońskiej Tomasz Trela, szef sztabu kandydata Lewicy na prezydenta Roberta Biedronia. Do pomysłu odnieśli się też inni kandydaci.
Małgorzata Kidawa-Błońska
Małgorzata Kidawa-BłońskaFoto: Jakub Kaminski/East News

W niedzielę Kidawa-Błońska w opublikowanym na Facebooku liście otwartym stwierdziła, że zaplanowane na 10 maja wybory prezydenckie nie powinny się odbyć. W przeciwnym razie - wezwała obywateli do bojkotu głosowania.

Kidawa przed sejmem PAP-1200.jpg
Małgorzata Kidawa-Błońska: zawieszam całkowicie kampanię wyborczą

Wybory były również tematem konferencji kandydatki Koalicji Obywatelskiej, która odbyła się w niedzielę przed Sejmem. - Apeluję także do moich kontrkandydatów. To jest chyba czas, żebyśmy wyraźnie i dobitnie powiedzieli głośno, że 10 maja wybory nie mogą się odbyć. Ja zawieszam całkowicie swoją kampanię - zadeklarowała i dodała, że będzie się teraz zajmowała zadaniami, które stoją przed posłem.

Trela: to symboliczny zjazd do Sulejówka

Do tego apelu i decyzji kandydatki KO odniósł się w rozmowie z PAP Tomasz Trela. - Wycofanie się z aktywności jako kandydatka i skupienie na mandacie poselskim to jest jak polityczna emerytura, symboliczny zjazd do Sulejówka - ocenił.

>>> [CZYTAJ RÓWNIEŻ] Kidawa-Błońska: PO nie zmienia kandydata, apelujemy o inny termin wyborów

- Żeby aktywnie walczyć o przełożenie wyborów ze względu na sytuację epidemiologiczną, trzeba być w grze. Andrzej Duda czy Mateusz Morawiecki liczą się tylko z jednym posłem, a żeby móc wywierać na nich nacisk trzeba mieć silną pozycję - powiedział szef sztabu Biedronia.

Jakubiak: PO zmienia narrację

Także Marek Jakubiak, kandydat na prezydenta i były poseł ugrupowania Kukiz'15 odniósł się do obu wypowiedzi Małgorzaty Kidawy-Błońskiej - apelu o bojkot wyborów i zawieszenia kampanii wyborczej.

- To jest zmiana narracji Platformy Obywatelskiej, która za wszelką cenę dąży do zbojkotowania czy też wykluczenia terminu wyborów prezydenckich 10 maja - powiedział PAP Jakubiak tłumacząc, że zmiana narracji PO wynika m.in. z dostrzeżenia przez polityków tej partii liczby zarejestrowanych przez PKW kandydatów na urząd prezydenta.

>>> [CZYTAJ RÓWNIEŻ] Budka: KO zrobi wszystko, by doprowadzić do przesunięcia terminu wyborów prezydenckich

Odnosząc się do wypowiedzi Kidawy-Błońskiej o tym, że zawiesza ona kampanię wyborczą Jakubiak zaznaczył, że kampania, która w założeniu powinna być aktywna w terenie między ludźmi, i tak jest zawieszona przez epidemię koronawirusa. - Nie ma zatem co bohaterstwa odstawiać tylko powiedzieć, że kampania nie jest prowadzona przez żadnego z kandydatów, więc po co zawieszać jak wszystko jest zawieszone - dodał.

Hołownia: Kidawa-Błońska dała się złamać

Także Szymon Hołownia skomentował dla PAP decyzje kandydatki KO. - To przykre, że Małgorzata Kidawa-Błońska pozwoliła się złamać Jarosławowi Kaczyńskiemu, tracąc nadzieję na możliwość przesunięcia daty wyborów i na to, że jej kandydatura ma sens. Pozostaje tę decyzję uszanować, choć uważam, że to nie od kandydatów powinno się wymagać rezygnacji ze startu. To od władzy powinno się wymagać rezygnacji z szaleńczego pomysłu organizowania wyborów 10 maja - ocenił.

W zamieszczonym w mediach społecznościowych nagraniu podkreślił, że "to oczywiste, to jasne, że wybory nie powinny i nie mogą się odbyć 10 maja". - Ale nawoływanie już dziś do ich bojkotu to dowód na to, jak wszyscy dajemy się zaszantażować cierpliwie wyczekującemu z podjęciem nieuchronnej decyzji Jarosławowi Kaczyńskiemu - mówił.

Bosak: niemądry apel

Małgorzata Kidawa-Błońska Twitter 1200.jpg
Małgorzata Kidawa-Błońska wzywa do bojkotu wyborów prezydenckich

Do apelu Małgorzaty Kidawy-Błońskiej odniósł się kandydat Konfederacji Krzysztof Bosak. "Ten apel jest niemądry i tylko pogłębia konflikt polityczny. Zdecydowanie nie włączę się w bojkot wyborów inicjowany przez PO" - napisał Bosak na Twitterze. "Odpowiedzialność za organizację wyborów spoczywa na władzy, nie na opozycji. To dotyczy także decyzji o zmianie terminu wyborów i momentu jej ogłoszenia" - ocenił.

Bosak pytany przez PAP o deklarację kandydatki KO ws. zawieszenia jej kampanii wyborczej odpowiedział, że nie będzie jej komentował, bo to sprawa sztabu Kidawy-Błońskiej.

Kosiniak-Kamysz: nie zajmuję się teraz wyborami

W rozmowie z PAP Kosiniak-Kamysz podkreślił, że obecnie pracuje nad poprawkami do tarczy antykryzysowej dla pracowników i przedsiębiorców. - Nie zajmuję się wyborami, mnie zupełnie co innego interesuje - podkreślił.

- Rozmawiam o wsparciu dla firm, które dzwonią do mnie, które mają więcej niż dziewięciu pracowników - małych i średnich pominięto w tych rozwiązaniach, dla nich nie ma pomocy i mnie to interesuje, tu się różnimy z panią marszałek Kidawą-Błońską, bo ja się czym innym zajmuję, każdy ma prawo do swoich inicjatyw - powiedział Kosiniak-Kamysz.

W podobnym tonie wypowiedział się też rzecznik PSL Miłosz Motyka. - Prezes nie zajmuje się dziś wyborami, tylko spotkaniami z marszałkiem Senatu, przedsiębiorcami i przygotowywaniem zmian w specustawie, dotyczącej walki z koronawirusem - powiedział.

Dodał, że "jeśli Małgorzata Kidawa-Błońska chce, może się wycofać z wyborów". - Zdaniem prezesa dziś jest czas na działanie, a nie na apele na Facebooku - zaznaczył rzecznik PSL.

jmo


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

PO wycofa kandydaturę Kidawy-Błońskiej? Budka: wszystkie warianty wchodzą w grę

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2020 01:26
Lider Platformy Obywatelskiej Borys Budka poinformował, że w niedzielę dojdzie do rozmowy kandydatów na prezydenta. Odpowiadając na pytanie, czy PO dopuszcza możliwość wycofania kandydatury Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, przyznał, że wszystkie warianty wchodzą w grę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezydencki minister: wybory muszą się odbyć, chyba, że będzie stan wyjątkowy

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2020 14:45
W sprawach technicznych można zmieniać Kodeks wyborczy w krótkim czasie przed wyborami - ocenił minister Andrzej Dera z Kancelarii Prezydenta. Według niego, choć do wyborów zostało 42 dni, zmiana jaką przyjął Sejm nie jest sprzeczna z orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego w tej sprawie z 2006 roku.
rozwiń zwiń