X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Agencja Fitch utrzymuje rating Polski. Przewidziano szybki powrót wzrostu po pandemii

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2020 23:49
Agencja Fitch utrzymała ocenę ratingową Polski na poziomie A minus/F2, odpowiednio dla długo- i krótkoterminowych zobowiązań w walucie zagranicznej oraz A minus/F1 odpowiednio dla długo- i krótkoterminowych zobowiązań w walucie krajowej. Perspektywa ratingu pozostała na poziomie stabilnym.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay.com

W komunikacie prasowym Fitch napisał o mocnych fundamentach makroekonomicznch i dobrze zdywersyfikowanej gospodarce, która jest wspierana przez rozsądnie prowadzoną politykę gospodarczą.

korona 1200 pap.jpg
49 nowych, potwierdzonych zakażeń koronawirusem. Łącznie 1389, 16 osób zmarło

Wpływ pandemii na gospodarkę Polski

Według agencji, pandemia koronawirusa będzie miała negatywny wpływ na wzrost PKB w 2020 roku (1,8%), ale jednocześnie oczekuje przywrócenia trwałego tempa wzrostu w 2021 roku (3,2%).

Zdaniem Fitch, Polska powinna być dość odporna na szok wywołany pandemią COVID-19 ze względu na zróżnicowaną gospodarkę, stosunkowo zrównoważony rachunek bieżący oraz przestrzeń fiskalną zdolną pomieścić dodatkowe działania fiskalne.

Deficyt sektora instytucji rządowych

duda 1200 free (1).jpg
"Pomoc w warunkach epidemii". Prezydent wziął udział w posiedzeniu rady ds. przedsiębiorczości

Prognozowana wysokość deficytu sektora instytucji rządowych i samorządowych do PKB w latach 2020-2021 zrewidowana została przez Fitch odpowiednio do 5% oraz 3,3%. Wskaźnik długu sektora rządowego i samorządowego do PKB w 2019 r. wyniesie według agencji 50,3%, w 2020 wzrośnie do 54,3%, by w 2021 roku spaść do poziomu 52,1%.

jmo

Czytaj także

Wiceminister rozwoju: po "tarczy antykryzysowej" będą kolejne działania

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2020 19:05
– Od jutra zaczynamy pracę na kolejnymi ewentualnymi rozwiązaniami – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia wiceminister rozwoju Krzysztof Mazur, mówiąc o "tarczy antykryzysowej" i dalszej rządowej pomocy dla polskich przedsiębiorców.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rejsy z całego świata. Akcja "LOT do domu" nie zwalnia tempa

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2020 20:40
Dzięki akcji "LOT do domu" pomogliśmy ok. 37 500 Polakom i prawie 400 obywatelom innych państw, a ta liczba stale rośnie - poinformował w piątek na Twitterze resort spraw zagranicznych.
rozwiń zwiń