Msze, nabożeństwa, rekolekcje. "Zostań w domu" z Polskim Radiem

2020-03-27, 11:01

Msze, nabożeństwa, rekolekcje. "Zostań w domu" z Polskim Radiem
Kościół św. Krzyża w Warszawie . Foto: Przemysław Goławski/Polskie Radio

Dziś o 18.30 na antenie Programu 1 Polskiego Radia po raz kolejny transmitowana będzie Droga Krzyżowa. Natomiast w niedzielę 29 marca Jedynka zaprasza na transmisję mszy świętych rano i wieczorem oraz rekolekcje o. Wacława Oszajcy SJ, zaś Dwójka – na emisję nabożeństw ekumenicznych.

W związku z epidemią koronawirusa nowe ramówki wprowadziły wszystkie programy Polskiego Radia. Publiczny nadawca wspiera akcję #zostańwdomu.

>>> [CZYTAJ TAKŻE]: "Zostań w domu". Co radiowa Trójka przygotowała na sobotę?

Już dziś o godz. 18.30 radiowa Jedynka przeprowadzi kolejną transmisję Drogi Krzyżowej. W niedzielę, poza mszą świętą o godz. 9.00, wyemituje także dodatkową liturgię o godz. 19.00 z Bazyliki św. Krzyża w Warszawie.

Powiązany Artykuł

msza święta ludzie kościół wierni free shutter 1200.jpg
Droga Krzyżowa, msze święte i rekolekcje wielkopostne na antenach Polskiego Radia

W najbliższą niedzielę Program 2 Polskiego Radia również nada dwa nabożeństwa: o godz. 8.00 liturgię Kościoła Greckokatolickiego, a o godz. 18.00 – nabożeństwo przygotowane przez Polską Radę Ekumeniczną.

Rozważania rekolekcyjne o. Wacława Oszajcy

Naczelna Redakcja Programów Katolickich Polskiego Radia zaprasza w niedzielę do Jedynki, gdzie tuż po serwisie o godz. 8.00 wysłuchać będzie można kolejnych rozważań rekolekcyjnych o. Wacława Oszajcy SJ (ostatnie – w Niedzielę Palmową).

W związku z epidemią koronawirusa Polskie Radio tymczasowo zmieniło ramówki na wszystkich swoich antenach. Wprowadzonych zostało m.in. więcej programów poradnikowych, edukacyjnych i informacyjnych dotyczących przeciwdziałania epidemii. Aktualne dane, oficjalne zalecenia i komentarze ekspertów publikowane są na specjalnym portalu: koronawirus.polskieradio24.pl.

Polskie Radio wspiera akcję #zostańwdomu i zaprasza do słuchania retransmisji koncertów, słuchowisk, podcastów oraz radiowych adaptacji klasyki literatury polskiej i światowej. Publiczny nadawca z myślą o słuchaczach stale poszerza swoją ofertę kulturalną, więcej informacji o propozycjach poszczególnych programów tutaj. Wszystkie te działania wpisują się w misję nadawcy publicznego, którą Polskie Radio realizuje już od 95 lat.

Polskie Radio, bartos

Polecane

Wróć do strony głównej