X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Wojsko stworzyło specjalną aplikację do działań w walce z koronawirusem

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2020 03:33
Podchorążowie z Wojskowej Akademii Technicznej opracowali aplikację, która ułatwi koordynowanie pomocy w czasie epidemii koronawirusa. Aplikacji będą używali oficerowie łącznikowi z Wojsk Obrony Terytorialnej.
Audio
  • Wojsko opracowało aplikację ułatwiającą pomoc w dobie koronawirusa cz. I
  • Wojsko opracowało aplikację ułatwiającą pomoc w dobie koronawirusa cz. II
Współpraca wojska i policji, a także innych służb w związku z koronawirusem w Polsce
Współpraca wojska i policji, a także innych służb w związku z koronawirusem w PolsceFoto: twitter.com / Mariusz Błaszczak

Żołnierze tej formacji od początku angażują się w działania związane z walką z epidemią koronawirusa. - Opracowane przez podchorążych z WAT narzędzie pozwoli na lepszą komunikację ze służbami cywilnymi, którym wojsko udziela wsparcia - mówi rzecznik dowództwa WOT pułkownik Marek Pietrzak. Oficer tłumaczy, że aplikacja to rodzaj platformy webowej, która ma wspierać służby cywilne, którym pomagają żołnierze.

PAP wojsko koronawirus 1200.jpg
Mobilne laboratoria, pomoc w kwarantannie i na granicach. Szef MON o działaniach wojska

Aplikacja przygotowana przez podchorążych jest prosta w obsłudze. Instytucja potrzebująca wsparcia wojska wysyła prośbę za pomocą aplikacji do oficera łącznikowego, a ten zleca wykonanie zadania odpowiednim oddziałom. Na razie aplikacja łączy z wojskiem pracowników opieki społecznej i działaczy Caritas Polska. Pozwala przyspieszyć działania pomocowe i śledzić ich stan wykonania zdalnie.

Dowództwo Wojsk Obrony Terytorialnej zapowiada rozwój aplikacji. Podchorążowie z WAT mają opracować wersję, która pozwoli na wymianę informacji pomiędzy "terytorialsami" a innymi służbami samorządowymi, medycznymi i sanitarnymi.

pkr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ponad 2,1 tys. żołnierzy wraz ze sprzętem. Wojsko zaangażowane w walkę z koronawirusem

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2020 10:15
Jak podało MON, we wtorek w pomoc m.in. służbom podległym MSWiA było zaangażowanych 2391 żołnierzy Wojska Polskiego z 490 jednostkami sprzętu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wojsko pomaga w walce z koronawirusem. Działa kolejne mobilne laboratorium

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2020 14:08
Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak poinformował, że mobilne laboratorium wojskowe będzie wykonywało badania na obecność koronawirusa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szef MON: ponad 3 tys. żołnierzy zaangażowanych w walkę z koronawirusem w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2020 09:38
Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak poinformował w sobotę, że w walkę z koronawirusem zaangażowanych jest 3379 żołnierzy i pracowników wojska. Jak dodał, 1,5 tys. żołnierzy ochraniać będzie granice Polski.
rozwiń zwiń