X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Müller: poseł Nitras miał wiele wypowiedzi, które nie licują z powagą parlamentu

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2020 00:35
- W czwartek na sali obrad Sejmu poseł KO Sławomir Nitras miał wiele wypowiedzi, które nie licują z powagą parlamentu. Mimo że na sali było niewielu posłów, nie spowodowało to jakiegoś podwyższenia poziomu debaty parlamentarnej - stwierdził rzecznik rządu Piotr Müller.
Trwają głosowania nad poprawkami do projektu zmian w regulaminie Izby
Trwają głosowania nad poprawkami do projektu zmian w regulaminie IzbyFoto: twitter.com/@KancelariaSejmu

1200_Sejm_PAP.jpg
Sejm przyjął zmiany w regulaminie izby. Będzie zdalne głosowanie

Müller podczas rozmowy w TV Trwam został zapytany o to, że PO i Konfederacja, jako jedyne ugrupowania w Sejmie sprzeciwiały się zdalnej pracy Izby.

- Szczerze mówiąc, byłem tym zaskoczony. Myślałem, że nie dojdzie do takiej sytuacji, że Konfederacja de facto będzie ramię w ramię szła z Platformą Obywatelską. No, ale widać w polityce są rzeczy, których czasami się nie spodziewamy. Na szczęście dzisiaj była wystarczająca liczba posłów w całym gmachu Sejmu, aby przeprowadzić zmiany w Regulaminie Sejmu, tak abyśmy w piątek mogli przyjąć rozwiązania przewidziane w tarczy antykryzysowej - powiedział rzecznik rządu.

Podkreślił jednocześnie, że należy zdawać sobie sprawę, że przed nami trudne czasu. - Epidemia koronawirusa wywołała ogromne problemy gospodarcze na całym świecie i przez najbliższe miesiące będziemy bez wątpienia to odczuwać - przyznał.

Wypowiedzi posła PO

Müller został też poproszony o komentarz do słów Nitrasa skierowanych w czwartek do posłanki Lewicy Anny Marii Żukowskiej. Po głosowaniach nad zmianami w regulaminie izby, Żukowska napisała na Twitterze: "Z sali plenarnej: Kiedy Lewica nie zagłosowała zgodnie ze spodziewaniem PO, pan poseł Sławomir Nitras powiedział: "Kiedy będziemy rządzili z Konfederacją, to my będziemy rządzili, a Konfederacja zajmie się Wami". I dodała: "Od pomarańczowego do brunatnego jeden krok".


szpital-1200-pap.jpg
14 "zdrowotnych" ustaw w Sejmie. Zmiany przepisów mają pomóc w walce z koronawirusem

"Dzisiaj na sali obrad poseł Nitras miał wiele wypowiedzi, które nie licują z powagą parlamentu. Mimo tego, że na sali plenarnej było niewielu posłów, to niestety nie spowodowało to jakiegoś podwyższenia poziomu debaty parlamentarnej" - zauważył Müller.

Nagranie z Sejmu dowodem, że słowa Nitrasa padły

Sam poseł PO stwierdził, że owe słowa nigdy nie padły i zapowiedział skargę to komisji etyki poselskiej. Nagranie z sali plenarnej opublikowane przez portal TVP.Info udowadnia jednak, że było inaczej i wspomniana sytuacja rzeczywiście miała miejsce.

Wypowiedzi wicemarszałek Sejmu

Rzecznik rządu odniósł się również do słów, jakie podczas środowego Prezydium Sejmu miały paść z ust Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, kandydatki KO na prezydenta. Według wicemarszałek Sejmu Małgorzaty Gosiewskiej(PiS) Kidawa-Błońska wyraziła wówczas pogląd, że "konstytucja jest ważniejsza od ludzkiego życia". Kandydatka KO zaprzeczyła temu. Jednak według wicemarszałka Sejmu Piotra Zgorzelskiego z PSL takie słowa padły.

Kidawa 1200.jpg
"Konstytucja ważniejsza niż ludzkie życie". Politycy oburzeni słowami Kidawy-Błońskiej

- To jest wymowne, ponieważ w wielu sytuacjach jest próba postawienia źle rozumianej litery prawa ponad dobrze rozumianą sprawiedliwość, czy to społeczną, czy właśnie stan wyższej konieczności taki, jaki mamy teraz - zaznaczył Müller.

Jak dodał podobna sytuacja była w przypadku reformy wymiaru sprawiedliwośc,i gdzie - jak mówił - "ważniejsze jest to, aby utrzymać pewne przywileje, niż to, żeby realizować sprawiedliwie wymiar sprawiedliwości".

- Niestety nawet w takim przypadku jak teraz, takie zdania, albo podobne, padają, czyli takie które stawiają ponad realną sprawiedliwość, ponad realne potrzeby społeczne jakieś źle rozumiane interpretacje przepisów prawa, które blokują np. możliwości pomocy - dodał rzecznik rządu.

pkur

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak