X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Policyjne kontrole w Warszawie. Pierwsze mandaty za łamanie przepisów dot. epidemii

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2020 16:04
Od początku dnia przeprowadzono ponad 80 kontroli w środkach komunikacji publicznej na terenie Warszawy. Skontrolowano również miejsca możliwych zgromadzeń mieszkańców.
Funkcjonariusze policji w Warszawie.
Funkcjonariusze policji w Warszawie.Foto: PAP/Leszek Szymański

- Do tej pory nie stwierdzono żadnych nieprawidłowości – poinformował w czwartek rzecznik Komendy Stołecznej Policji nadkom. Sylwester Marczak. Dodał, że kontrolowane są również punkty, gdzie gromadzą się osoby oraz że w stolicy nałożono mandaty karne w związku z gromadzeniem się osób.

Policja-kwarantanna-pap-1200.jpg
Nowe dane policji ws. naruszeń przymusowej kwarantanny. Skontrolowano ponad 100 tys. osób

- Z centrum monitoringu otrzymaliśmy informację o gromadzeniu się osób na ul. Bakalarskiej. Na miejsce skierowano policjantów. Wylegitymowano dwie osoby. Okazało się, że ich przemieszczanie nie wynikało z pobudek zawodowych, jak również nie dotyczyło niezbędnych potrzeb życiowych. Ostatecznie nałożono dwa mandaty karne po 500 złotych - przekazał nadkom. Sylwester Marczak.

W komunikacji bez nieprawidłowości

Jak poinformował policjant, funkcjonariusze w czwartek przeprowadzali również kontrole w środkach komunikacji publicznej. Było ich ponad 80. - Do tej pory nie stwierdzono żadnych nieprawidłowości – powiedział nadkom. Sylwester Marczak.

Zgodnie z obowiązującymi od środy przepisami, do 11 kwietnia włącznie nie można swobodnie przemieszczać się poza celami bytowymi, zdrowotnymi oraz zawodowymi. Obostrzenie nie dotyczy dojazdu do pracy, wolontariatu oraz załatwiania spraw niezbędnych do życia codziennego.

Połowa miejsc siedzących

Ponadto w środkach transportu publicznego zajęta może być tylko połowa miejsc siedzących. Obowiązuje też całkowity zakaz zgromadzeń, spotkań, imprez czy zebrań. Z wyjątkiem rodzin ludzie po ulicach mogą się przemieszczać w grupach liczących do dwóch osób.

W mocy pozostają wszystkie dotychczasowe zakazy, czyli ograniczenia w działalności galerii handlowych, działalności gastronomicznej i rozrywkowej. Wciąż działa także obowiązkowa dwutygodniowa kwarantanna dla powracających zza granicy.

Wpływ koronawirusa na życie Polaków (opr. Maciej Zieliński) Wpływ koronawirusa na życie Polaków (opr. Maciej Zieliński)

pg


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Każdego dnia otrzymujemy wyrazy wsparcia". Policjant o walce służb z koronawirusem

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2020 10:32
- Polacy są bardzo odpowiedzialni. W pierwszych dniach nadzoru epidemiologicznego na ponad tysiąc osób objętych kwarantanną zdarzyło się tylko kilkunastu, które nie stosowały się do zaleceń - powiedział w Polskim Radiu 24 asp. Michał Gaweł z Komendy Głównej Policji. Gościem audycji był także dr hab. Grzegorz Gudzbeler, ekspert od zarządzania kryzysowego z UW.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Liczymy na odpowiedzialność warszawiaków". Apel o niekorzystanie z placów zabaw i siłowni

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2020 13:04
O niekorzystanie z placów zabaw i siłowni plenerowych zaapelował w środę do mieszkańców stolicy prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. - Liczymy na odpowiedzialność warszawianek i warszawiaków - dodał.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Uciekła z dwutygodniowej kwarantanny. Tłumaczyła policji, że jest... wegetarianką

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2020 14:05
Do jednego z poznańskich komisariatów w środę zgłosiła się kobieta, która uciekła z dwutygodniowej kwarantanny w Słubicach (woj. lubuskie). Tłumaczyła funkcjonariuszom, że jest wegetarianką, a w miejscu odizolowania podano jej do jedzenia mięso.
rozwiń zwiń