Co z próbnymi egzaminami ósmoklasisty i maturalnymi? MEN wyjaśnia

2020-03-26, 15:14

Co z próbnymi egzaminami ósmoklasisty i maturalnymi? MEN wyjaśnia
Zdjęcie ilustracyjne. Foto: Shutterstock.com

Szkoły same zdecydują, czy próbne egzaminy ósmoklasistów i maturzystów przeprowadzą online. Konieczne do tego materiały będzie można pobrać ze stron Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

Posłuchaj

Rzecznik MEN Anna Ostrowska o możliwych egzaminach próbnych (IAR)
+
Dodaj do playlisty

Propozycja próbnego egzaminu to element wspólnych działań CKE i MEN, aby w czasie zawieszenia zajęć w szkołach wesprzeć dyrektorów w ich zadaniach - wyjaśnia rzecznik MEN Anna Ostrowska.

Powiązany Artykuł

1200_Piontkowski_PAP.jpg
"Jesteśmy gotowi". Szef MEN o przygotowaniach do egzaminu ósmoklasisty

Pomoc dla dyrektorów szkół

Jak wyjaśniła Anna Ostrowska, dyrektorzy szkół mają w zwyczaju organizowanie próbnych egzaminów.

- W tym roku, ze względu na to, że dyrektorzy mają mnóstwo obowiązków związanych z nowym trybem kształcenia, chcieliśmy przygotować materiały, które pozwolą dyrektorom na zorganizowanie próbnych egzaminów ósmoklasisty, czy egzaminów maturalnych - mówi Anna Ostrowska.

Bez obowiązku i ocen

Próbny egzamin nie będzie obowiązkowy, nie będzie też wystawianych za niego ocen. Uczeń pobierze arkusz egzaminacyjny ze strony CKE i rozwiąże go w domu. Anna Ostrowska wyjaśnia, że uczeń powinien sam pracować nad odpowiedziami.

- Uczeń będzie mógł otrzymać informację zwrotną, jak mu poszło, na jakim jest etapie, czego jeszcze powinien się nauczyć, co jeszcze powinien powtórzyć - mówi rzecznik.

Powiązany Artykuł

Piontkowski PAP-1200.jpg
Minister edukacji: nauczycielom pracującym zdalnie należy się pełne wynagrodzenie

Arkusze egzaminu ósmoklasisty będą dostępne między 30 marca, a 1 kwietnia. Natomiast arkusze egzaminu maturalnego między 2 a 8 kwietnia. Terminy publikowania arkuszy z poszczególnych przedmiotów można znaleźć na stronie internetowej CKE.

jmo

Polecane

Wróć do strony głównej