X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Co z próbnymi egzaminami ósmoklasisty i maturalnymi? MEN wyjaśnia

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2020 15:14
Szkoły same zdecydują, czy próbne egzaminy ósmoklasistów i maturzystów przeprowadzą online. Konieczne do tego materiały będzie można pobrać ze stron Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.
Audio
  • Rzecznik MEN Anna Ostrowska o możliwych egzaminach próbnych (IAR)
  • Rzecznik MEN Anna Ostrowska o celu egzaminów próbnych (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com

Propozycja próbnego egzaminu to element wspólnych działań CKE i MEN, aby w czasie zawieszenia zajęć w szkołach wesprzeć dyrektorów w ich zadaniach - wyjaśnia rzecznik MEN Anna Ostrowska.

1200_Piontkowski_PAP.jpg
"Jesteśmy gotowi". Szef MEN o przygotowaniach do egzaminu ósmoklasisty

Pomoc dla dyrektorów szkół

Jak wyjaśniła Anna Ostrowska, dyrektorzy szkół mają w zwyczaju organizowanie próbnych egzaminów.

- W tym roku, ze względu na to, że dyrektorzy mają mnóstwo obowiązków związanych z nowym trybem kształcenia, chcieliśmy przygotować materiały, które pozwolą dyrektorom na zorganizowanie próbnych egzaminów ósmoklasisty, czy egzaminów maturalnych - mówi Anna Ostrowska.

Bez obowiązku i ocen

Próbny egzamin nie będzie obowiązkowy, nie będzie też wystawianych za niego ocen. Uczeń pobierze arkusz egzaminacyjny ze strony CKE i rozwiąże go w domu. Anna Ostrowska wyjaśnia, że uczeń powinien sam pracować nad odpowiedziami.

- Uczeń będzie mógł otrzymać informację zwrotną, jak mu poszło, na jakim jest etapie, czego jeszcze powinien się nauczyć, co jeszcze powinien powtórzyć - mówi rzecznik.

Piontkowski PAP-1200.jpg
Minister edukacji: nauczycielom pracującym zdalnie należy się pełne wynagrodzenie

Arkusze egzaminu ósmoklasisty będą dostępne między 30 marca, a 1 kwietnia. Natomiast arkusze egzaminu maturalnego między 2 a 8 kwietnia. Terminy publikowania arkuszy z poszczególnych przedmiotów można znaleźć na stronie internetowej CKE.

jmo

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Piontkowski: zachęcamy nauczycieli do prowadzenia zdalnych lekcji. Przekażemy materiały

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2020 21:44
- Chcielibyśmy, żeby nauczyciele przygotowali się do prowadzenia zdalnych zajęć, będziemy do tego zachęcać dyrektorów szkół. Myślę, że na początku przyszłego tygodnia przekażemy stosowane materiały dla nauczycieli - zapowiedział w czwartek minister edukacji Dariusz Piontkowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Brane są pod uwagę różne scenariusze". Szef MEN o egzaminach ósmoklasistów

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2020 20:39
- Uczniowie dowiedzą się, co z egzaminem ósmoklasisty co najmniej na tydzień przed planowanym terminem jego przeprowadzenia - powiedział w czwartek minister edukacji Dariusz Piontkowski. Dodał, że brane są pod uwagę różne scenariusze, m.in. zastąpienie egzaminu konkursem świadectw.
rozwiń zwiń