X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Liczba hospitalizowanych i objętych kwarantanną. Resort zdrowia podał najnowsze dane dot. koronawirusa

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2020 19:40
W związku z koronawirusem obecnie w Polsce hospitalizowanych jest 1 615 osób, a poddanych kwarantannie 70 528 - poinformowało w środę wieczorem Ministerstwo Zdrowia w dziennym raporcie. Badania na obecność SARS-CoV-2 dały dotąd pozytywny wynik u 1031 osób. Czternaście z nich zmarło.
Wojewódzki Szpital Zakaźny przy ul. Wolskiej w Warszawie
Wojewódzki Szpital Zakaźny przy ul. Wolskiej w WarszawieFoto: PAP/Leszek Szymański

MZ podało, że do odbycia kwarantanny po powrocie do kraju zgłoszono 138 680 osób. Objętych nadzorem sanitarno-epidemiologicznym jest z kolei 56 930 osób.

krakow-1200-pap.jpg
Ograniczenia dot. przemieszczania się i wychodzenia z domu. Sprawdź na czym polegają i do kiedy obowiązują

Informacja, że ktoś jest hospitalizowany to wiadomość, że przebywa w szpitalu. Niekoniecznie oznacza to, że jest nosicielem koronawirusa albo że jest chory na COVID-19. Niektóre osoby mają objawy chorobowe, ale jest to np. grypa. Dopiero po wykonaniu testu wiadomo, czy mamy do czynienia z zakażeniem koronawirusem.

Objęcie kwarantanną dotyczy osób zdrowych, które miały bliski kontakt z osobami zakażonymi lub podejrzanymi o koronawirusem. Osoba nią objęta przebywa w swoim mieszkaniu przez dwa tygodnie - liczone od dnia ostatniego kontaktu z zakażonym lub od dnia powrotu z regionu ryzyka. Nie wolno jej wychodzić, nawet z psem na spacer, do sklepu czy do lekarza. To kwestia odpowiedzialności, bo może być nosicielem koronawirusa i zakażać, choć sama nie ma objawów. Nikomu nie wolno takiej osoby odwiedzać.

1200_koronawirus_PAP.jpg
"Nie jesteście niezwyciężeni, ten wirus może was zabić". WHO ostrzega młodych ludzi

Informacja, że ktoś jest objęty nadzorem epidemiologicznym, oznacza, że nie miał bezpośredniego kontaktu z nosicielem lub chorym, ale na wszelki wypadek sprawdza się stan zdrowia tej osoby. Chodzi np. o pracę w jednym budynku, w którym przebywał nosiciel koronawirusa.

Nadzór epidemiologiczny trwa 14 dni. Odbywa się w porozumieniu z pracownikami inspekcji sanitarnej po wywiadzie epidemiologicznym. Należy przejść na pracę zdalną w domu, zawiesić życie towarzyskie, ograniczyć do minimum wyjścia. Dwa razy dziennie mierzyć sobie temperaturę, kontrolować swój stan zdrowia.

paw/

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Minister zdrowia: decyzja o ogłoszeniu stanu epidemii w Polsce - trudna, ale ratująca życie

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2020 19:02
- Decyzja o ogłoszeniu stanu epidemii w Polsce jest trudna, ale pozwoli ratować ludzkie życie - podkreślił minister zdrowia Łukasz Szumowski. Zwrócił także uwagę na prostsze procedury dotyczące osób powracających z kwarantanny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Testy w kierunku koronawirusa. Resort zdrowia podał dane dot. zbadanych próbek

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2020 14:32
W kierunku koronawirusa zbadano dotychczas ponad 26 tys. próbek, w ciągu ostatniej doby wykonano 3,3 tys. testów - podało w środę Ministerstwo Zdrowia.
rozwiń zwiń