X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Tomasz Grodzki: po posiedzeniu Sejmu, dodatkowe, pilne posiedzenie Senatu

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2020 17:00
- Po posiedzeniu Sejmu, w przyszłym tygodniu odbędzie się dodatkowe, pilne posiedzenie Senatu po to, aby jak najszybciej uchwalić przepisy, które spowodują, że łatwiej nam wszystkim będzie pokonać epidemię koronawirusa - napisał w środę na Twitterze marszałek Senatu Tomasz Grodzki.
Audio
  • Marszałek Tomasz Grodzki o dodatkowym, pilnym posiedzeniu Senatu RP. Cz. II
  • Marszałek Tomasz Grodzki o dodatkowym, pilnym posiedzeniu Senatu RP. Cz. I
Nz marszałek Senatu RP Tomasz Grodzki
N/z marszałek Senatu RP Tomasz GrodzkiFoto: Jan Bielecki/East News

Dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu Andrzej Grzegrzółka po środowym Prezydium Sejmu i Konwencie Seniorów poinformował, że w czwartek o godz. 14 rozpocznie się posiedzenie Sejmu, które będzie dotyczyło zmian Regulaminu Sejmu.

"W przyszłym tygodniu odbędzie się dodatkowe, pilne posiedzenie Senatu"

 Zwołanie pilnego posiedzenia Senatu RP zapowiedział z kolei prof. Tomasz Grodzki.

- Po posiedzeniu Sejmu, w przyszłym tygodniu odbędzie się dodatkowe, pilne posiedzenie Senatu po to, aby jak najszybciej uchwalić przepisy, które spowodują, że łatwiej nam wszystkim będzie pokonać epidemię koronawirusa - napisał w środę na Twitterze marszałek Senatu.

"Liczba posłów w sali plenarnej - ograniczona"

We wtorek także odbyły się posiedzenia Prezydium Sejmu oraz Konwentu Seniorów; marszałek Sejmu Elżbieta Witek przedstawiła wtedy propozycje zmian w regulaminie i wprowadzenia w nim nowych rozwiązań dotyczących organizacji posiedzeń Sejmu w czasie epidemii i stanów nadzwyczajnych. Projektowane nowe reguły miałyby dotyczyć już piątkowego posiedzenia, na którym Sejm ma zająć się rządowym projektem pakietu antykryzysowego.

Czytaj także:

PAP Sejm koronawirus 1200.jpg
Posiedzenie Sejmu ws. zmian regulaminu. "Posłowie będą pracowali w kilku salach"

Zgodnie z przedstawionymi propozycjami na sali plenarnej ma być ograniczona liczba posłów - każdy klub będzie miał swoich przedstawicieli, a pozostali posłowie mają mieć możliwość udziału w posiedzeniu Sejmu zdalnie.

Pakiet antykryzysowy ma zniwelować negatywne skutki pandemii koronawirusa dla polskiej gospodarki. Rozwiązania z tzw. tarczy antykryzysowej przewidują ochronę miejsc pracy przed ich utratą, wsparcie dla służby zdrowia, bezpieczeństwo systemu finansowego, wsparcie dla przedsiębiorców i inwestycji publicznych. W realizację pakietu, którego szacunkowa wartość wynosi ok. 212 mld zł, mają być zaangażowane takie instytucje jak Polski Fundusz Rozwoju, Agencja Rozwoju Przemysłu czy Bank Gospodarki Kredytowej. (PAP)

PAP/PR24

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Terlecki: Budka kazał posłom przyjechać do Sejmu, naraził ich na zakażenie

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2020 12:35
- Borys Budka w trzy dni stracił szansę na utrzymanie przywództwa w PO. Kazał swoim posłom przyjechać do Sejmu i narazić się na zakażenie tylko po to, żeby podleczyć swoje kompleksy - podkreślił wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki (PiS).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zmiana terminu wyborów? Wicepremier: w tej chwili nie wyobrażam sobie takiej sytuacji

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2020 13:02
- Nie ma przesłanek do odwołania czy przesunięcia wyborów prezydenckich, ani wprowadzenia stanu wyjątkowego - powiedział w środę wicepremier Jacek Sasin. Według niego wszystko wskazuje na to, że do wyborów dojdzie. Państwo ma ograniczyć niebezpieczeństwo zarażenia podczas głosowania - dodał.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polskie granice zamknięte do 13 kwietnia. Szef MSWiA: niezbędne ograniczenia

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2020 14:15
- Wprowadziliśmy zamknięcie granic naszego kraju w związku z rozwojem epidemii w Europie i na świecie od 15 marca na 10 dni. Zgodnie z przepisami prawa międzynarodowego ta decyzja została przedłużona o 20 dni, także granice naszego kraju do 13 kwietnia pozostają zamknięte - poinformował szef MSWiA Mariusz Kamiński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Coraz więcej Polaków uważa, że sytuacja w kraju się poprawia

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2020 15:02
48 proc. badanych Polaków w pierwszej połowie marca uważało, że sytuacja w Polsce zmierza w dobrym kierunku. Była to poprawa w stosunku do stycznia i lutego - wynika z marcowego badania CBOS, w którym respondentów pytano o ocenę kierunku zmian w kraju.
rozwiń zwiń