X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Myśli na ten czas". Nowy cykl wielkopostnych rozważań w TVP

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2020 16:16
TVP Kultura i TVP Historia zapraszają od dziś na premierowe odcinki nowego cyklu rozważań przygotowanych specjalnie na okres Wielkiego Postu. "Myśli na ten czas" to rozważania o wierze, kulturze i sztuce, które prezentować będą zarówno osoby duchowne wyznania katolickiego, protestanckiego i prawosławnego, jak i świeckie.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Twitter/TVP Kultura

"To filozoficzne spojrzenia w kontekście Wielkiego Postu, z różnych perspektyw na słowa i dzieła świętych i wybitnych ludzi kultury, na wielkie malarstwo, muzykę i kino czy słynnych bohaterów literackich, na emocje i uczucia, jak radość czy miłość oraz postawy wobec pracy, nauki, odpowiedzialności i pokory. Wobec panującego obecnie w Polsce i na świecie poczucia niepokoju, strachu i niepewności jutra, autorzy przedświątecznych wykładów przekazywać będą słowa pokrzepiające i skłaniające do głębszej refleksji" - czytamy w komunikacie TVP.

eastnews kościół 1200.jpg
"Wykorzystajmy ten czas na relację z Bogiem". Wielkopostny apel biskupa

Wśród zaproszonych do udziału w cyklu znaleźli się między innymi: historyk i historyk sztuki ks. bp prof. dr hab. Michał Janocha, dominikanin o. Paweł Kozacki, proboszcz parafii Ewangelicko-Reformowanej w Warszawie ks. Michał Jabłoński, teolog i duchowny prawosławny ks. Henryk Paprocki oraz krajowy duszpasterz środowisk twórczych i wiceprzewodniczący Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów ks. Grzegorz Michalczyk.

W "Myślach na ten czas" wezmą też udział doktor teologii ekumenicznej ks. Andrzej Luter, kierownik duchowy Opus Dei w Polsce ks. dr Stefan Moszoro-Dąbrowski, filozof prof. dr hab. Robert Piłat, członek Instytutu Tomistycznego ks. Krzysztof Ośko, redaktor naczelny kwartalnika "Christianitas" Paweł Milcarek, członek Instytutu Tomistycznego o. Maciej Roszkowski, redaktor w wydawnictwie i kwartalniku "Więź" Ewa Kiedio oraz doktoranci Wydziału "Artes Liberales" UW Witalij Michalczuk i Łukasz Hajduczenia.

Premierowe odcinki cyklu od dziś codziennie w TVP Kultura o godz. 20:00 oraz w TVP Historia o godz. 22:00.

fc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wielki Post w Kościele prawosławnym

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2020 11:21
W kościele prawosławnym, podobnie jak w innych kościołach chrześcijańskich, Post zwany Wielkim i cała jego liturgia jest przygotowaniem do najważniejszego w całym roku święta Zmartwychwstania Chrystusa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wielki Post w czasie zagrożenia. Duszpasterze zapraszają na rekolekcje online

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2020 00:39
Tegoroczny okres Wielkiego Postu przeżywany w Kościele w obliczu zagrożenia epidemicznego motywuje do wielu inicjatyw duszpasterskich online. Ze względu na ograniczenia publicznych zgromadzeń do 50 osób diecezje, parafie, wspólnoty, zaplanowane wcześniej rekolekcyjne nabożeństwa przenoszą do internetu.
rozwiń zwiń