X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Na razie informują, ale będą karać. Policja zapowiada kontrole w autobusach

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2020 15:22
- Działania policji będą naprawdę restrykcyjne w stosunku do kierowców, których autobusy lub tramwaje będą przepełnione - powiedział podczas konferencji prasowej MSWiA komendant główny policji gen. insp. Jarosław Szymczyk. Dodał, że w pierwszych godzinach obowiązywania przepisów, które znalazły się w rozporządzeniu Ministra Zdrowia, policja koncentruje się na działaniach edukacyjno-informacyjnych.
Audio
  • Szef MSWiA Mariusz Kamiński: policja będzie egzekwować rozporządzenie Ministra Zdrowia (IAR)
  • Generalny inspektor policji Jarosław Szymczyk: nasze działania będą restrykcyjne (IAR)
W czasie epidemii ograniczenia liczby pasażerów dotkną miejskich przewoźników
W czasie epidemii ograniczenia liczby pasażerów dotkną miejskich przewoźnikówFoto: Adam Burakowski/REPORTER

- Nasze samochody służbowe i te specjalnie przystosowane są do przekazywania komunikatów głosowych. Ale też te zwykłe radiowozy posiadające urządzenia nagłaśniające mają za zadanie przejeżdżać przez ulice naszych miast, wsi przez nasze osiedla i przekazywać specjalnie przygotowane komunikaty informujące o wprowadzonych obostrzeniach w zakresie poruszania się po przestrzeni publicznej - podał.

alert rcb 1200.jpg
RCB przypomina o nowych obostrzeniach. Każdy dostanie SMS-a

Mówił, że MSWiA rozesłało do około 50 mln abonentów telefonów komórkowych SMS-ową informację o nowych zasadach funkcjonowania policji.

Restrykcyjne działania policji

- Zadania dla policjantów (...) to przede wszystkim kontrola osób przebywających w konfiguracji dwa plus na terenach zewnętrznych, w przestrzeni publicznej - poinformował. Dodał, że zalecił "ostrzejsze działania i represje co do grup młodych osób, które gromadzą się w różnych miejscach i które w sposób lekceważący podchodzą do przepisów". - W tych sytuacjach oczekuje się od policjantów zdecydowanej represji - dodał.

>>> [CZYTAJ TAKŻE] Rząd wprowadził stan epidemii. Co to dla nas oznacza?

Jego zdaniem, trzeba podejść również stanowczo do kwestii komunikacji publicznej. - Dzisiaj za pośrednictwem komendantów wojewódzkich policji zobowiązałem komendantów miejskich, powiatowych i rejonowych do nawiązania kontaktu z władzami samorządowymi i przekazania informacji, że od jutra nasze działania będą naprawdę restrykcyjne w stosunku do kierowców, których autobusy lub tramwaje będą przepełnione i gdzie nie będzie przestrzegana zasada ograniczenia ilości osób w pojazdach - powiedział szef policji. 

Rozporządzenie Ministra Zdrowia nie zabrania przemieszczania się prywatnymi samochodami osobowymi, jednak nakłada na służby obowiązek egzekwowania liczby pasażerów w publicznych środkach transportu zbiorowego. Szef MSWiA zaznaczył jednak, że policja będzie monitorowała  liczby osób w samochodach osobowych i przekazywała ewentualne rekomendacje Ministrowi zdrowia – powiedział Mariusz Kamiński.

mbl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Walka z koronawirusem. Jest raport Ministerstwa Zdrowia dotyczący testów

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2020 12:51
W laboratoriach w Polsce przebadano dotąd ponad 20 tys. próbek pod kątem wykrycia koronawirusa, 684 z nich dało wynik pozytywny, a prawie 19,5 tys. negatywny - podało Ministerstwo Zdrowia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

33. ofiara koronawirusa. 96 nowych przypadków zakażeń, łącznie 2311

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2020 20:30
Ministerstwo Zdrowia poinformowało we wtorek wieczorem o kolejnych 96 potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. Z powodu COVID-19 zmarła też 33. osoba. Łącznie bilans zakażonych wzrósł do 2311 osób.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Testy w kierunku koronawirusa. Resort zdrowia podał dane dot. zbadanych próbek

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2020 14:32
W kierunku koronawirusa zbadano dotychczas ponad 26 tys. próbek, w ciągu ostatniej doby wykonano 3,3 tys. testów - podało w środę Ministerstwo Zdrowia.
rozwiń zwiń