X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Polskie granice zamknięte do 13 kwietnia. Szef MSWiA: niezbędne ograniczenia

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2020 14:15
- Wprowadziliśmy zamknięcie granic naszego kraju w związku z rozwojem epidemii w Europie i na świecie od 15 marca na 10 dni. Zgodnie z przepisami prawa międzynarodowego ta decyzja została przedłużona o 20 dni, także granice naszego kraju do 13 kwietnia pozostają zamknięte - poinformował szef MSWiA Mariusz Kamiński.
Audio
  • Szef MSWiA: policja będzie egzekwować zakaz gromadzenia się (IAR)
  • Mariusz Kamiński: przedłużamy zamknięcie granic (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Marcin Bruniecki/East News
PAP przejście graniczne 1200.jpg
Ograniczenia na granicach. Skontrolowano dziesiątki tysięcy wjeżdżających do Polski

Jak podkreślił, nie oznacza to oczywiście zamknięcia na przepływ towarów. - Absolutnie nie ma żadnych ograniczeń i wszelkie towary, które są niezbędne dla naszych obywateli dla naszego kraju płynnie przekraczają granice - zapewnił Mariusz Kamiński.

Zaznaczył też, że wprowadzono pewne nowe obostrzenia dot. przekraczania granic przez polskich obywateli pracujących na co dzień zagranicą.

gajadhur alvin PR1 1200x660.jpg
"Bez nich społeczeństwo nie mogłoby normalnie funkcjonować". Alvin Gajadhur docenia przewoźników

Musimy zaostrzyć pewne rygory sanitarne

- Od piątku te osoby, które będą przekraczały granice polską będą poddane rygorowi kwarantanny dwutygodniowej. Ci obywatele mają dwa dni, żeby ustabilizować swoją sytuację zawodową, mogą zostać pod drugiej stornie granicy, mają czas na wynajęcie tymczasowych kwater, być może pracodawcy ich będą w tym im pomocni. Natomiast musimy zaostrzyć pewne rygory sanitarne - powiedział Kamiński.

Dodał, że nie można dopuścić, żeby obywatele przyjeżdżający do Polski zwłaszcza z krajów, gdzie ten poziom zakażeń jest wyższy, niż w naszym kraju, mogli swobodny przepływać przez granice.

- Tylko do piątku osoby pracujące po drugiej stronie granicy mogą tę granicę swobodnie przekraczać - zaznaczył Kamiński.

pb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Poprawa sytuacji na granicy polsko-niemieckiej. Dodatkowe służby, otwarte nowe przejścia

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2020 14:39
Komisja Europejska poinformowała, że sytuacja na granicy polsko-niemieckiej poprawiła się i ruch przebiega płynnie. Taką informację przekazał rzecznik Komisji Adalbert Jahnz podczas wideokonferencji w Brukseli dla akredytowanych korespondentów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rzecznik Straży Granicznej: na wszystkich przejściach ruch odbywa się na bieżąco

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2020 15:11
- To dzięki m.in. decyzji ministra MSWiA o braku kontroli kierowców pojazdów realizujących transport międzynarodowy ruch na przejściach granicznych może odbywać się na bieżąco - powiedziała Agnieszka Golias, rzecznik Straży Granicznej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koronawirus a sytuacja na granicach. "Kolejki jedynie na przejściu z Białorusią w Bobrownikach"

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2020 10:31
- Jedynie na przejściu w Bobrownikach na granicy z Białorusią trzeba było w poniedziałek rano czekać na odprawę. Na wjazd do Polski kierowcy ciężarówek oczekiwali tam 3 godziny, na wyjazd z kraju 8 godzin - poinformował Podlaski Oddział SG. Na bieżąco odbywał się ruch na przejściach z Litwą.
rozwiń zwiń