X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

I komunie święte dopiero po epidemii. Apel abpa Stanisława Gądeckiego

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2020 12:50
Do czasu ustania epidemii należy odwołać wszystkie I komunie święte, potem o ich terminie niech indywidualnie decydują rodzice - polecił przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki. Hierarcha nakazał odwołać wszystkie spotkania z dziećmi komunijnymi i z ich rodzicami.
I komunia święta
I komunia świętaFoto: PAP/Przemysław Piątkowski

W dekrecie wydanym w związku z zagrożeniem koronawirusem abp Gądecki poinformował, że jeżeli stan epidemii nie zostanie odwołany i dzieci nie wrócą do szkół, należy do czasu ustania epidemii odwołać wszystkie I komunie święte.

eastnews kościół 1200.jpg
Kościół na świecie modli się w intencji ustania pandemii koronawirusa

Decyzja należy do rodziców

- Jeżeli po Wielkanocy dzieci wrócą do szkół i stan epidemii zostanie odwołany, decyzję o przyjęciu I komunii świętej należy pozostawić rodzicom w porozumieniu z księdzem proboszczem. Każdy przypadek należy rozpatrzyć indywidualnie, nie może decydować głosowanie lub wola większości. Gdyby rodzice zdecydowali się na I komunię świętą swojego dziecka w pierwotnym (zwykle majowym) terminie, należy uczynić to z zachowaniem najwyższych środków ostrożności, w małych grupach lub nawet pojedynczo, niekoniecznie w niedzielę – polecił abp Gądecki.

>>> [CZYTAJ TAKŻE] "To nie cisza, lecz duchowe wołanie". Przesłanie abpa Gądeckiego na niedzielę Wielkiego Postu

Jak dodał, gdyby rodzice nie zdecydowali się na I komunię swojego dziecka w pierwotnym terminie, należy im to umożliwić w terminie późniejszym, kiedy sami uznają, że zagrożenie dla ich dzieci minęło.

Odwołane wszystkie spotkania 

Abp Gądecki poinformował, że do Wielkanocy odwołane są wszystkie spotkania z dziećmi komunijnymi i z ich rodzicami.

- Przyjmujemy zasadę, że jeżeli szkoły pozostają zamknięte i dzieci mają pozostawać w domach, nie organizujemy dla nich także żadnych zajęć w parafii - podał.

>>> [CZYTAJ TAKŻE] Nie chodź od apteki do apteki - skorzystaj ze specjalnej strony

Jednocześnie metropolita poznański zachęcił duszpasterzy, aby byli w stałym kontakcie z rodzinami dzieci komunijnych i wsłuchiwali się w ich potrzeby.


mbl


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Abp Skworc: niech patrzenie na świętość życia przeradza się w konkretne działanie

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2020 10:51
- Dochodzą do nas informacje o śmierci tak wielu ludzi na skutek rozprzestrzeniającej się epidemii. Dlatego dzisiaj, kiedy przeżywamy Dzień Świętości Życia, trzeba nam uświadomić sobie o tym, że również moje życie, twoje życie jest świętością - zaapelował w przypadający w środę Dzień Świętości Życia metropolita katowicki abp Wiktor Skworc.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowe dane policji ws. naruszeń przymusowej kwarantanny. Skontrolowano ponad 100 tys. osób

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2020 11:56
Ostatniej doby policjanci w całym kraju skontrolowali 103 tys. osób poddanych przymusowej kwarantannie. W 380 przypadkach stwierdzono uchybienia kwalifikujące się do ukarania – poinformował w środę rzecznik Komendanta Głównego Policji insp. Mariusz Ciarka.
rozwiń zwiń