X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Abp Skworc: niech patrzenie na świętość życia przeradza się w konkretne działanie

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2020 10:51
- Dochodzą do nas informacje o śmierci tak wielu ludzi na skutek rozprzestrzeniającej się epidemii. Dlatego dzisiaj, kiedy przeżywamy Dzień Świętości Życia, trzeba nam uświadomić sobie o tym, że również moje życie, twoje życie jest świętością - zaapelował w przypadający w środę Dzień Świętości Życia metropolita katowicki abp Wiktor Skworc.
Metropolita katowicki abp Wiktor Skworc
Metropolita katowicki abp Wiktor SkworcFoto: youtube.com/Archidiecezja Katowicka
rodzina_1200.jpg
25 marca to Dzień Świętości Życia. Kościół zaprasza do modlitwy za dzieci zagrożone aborcją

Hierarcha przesłał specjalne słowo z okazji uroczystości Zwiastowania Pańskiego. W wideo opublikowanym na stronach archidiecezji katowickiej przypomniał, co oznacza świętość życia w kontekście przeżywanej pandemii.

- Dzisiaj uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W naszym kraju jest to Dzień Świętości Życia. Z tej okazji modlimy się w szczególny sposób za każde poczęte życie. W tym dniu chcemy szczególnie pamiętać o matkach, o kobietach, które pod sercem noszą nowe życie. Chcemy wesprzeć je w tym trudnych czasie. (…) Wspierajmy te kobiety naszą duchową bliskością - wezwał abp Skworc.

Wskazał, że podczas epidemii w szczególny sposób doświadczamy kruchości życia. - Dochodzą do nas informacje o śmierci tak wielu ludzi na skutek rozprzestrzeniającej się epidemii. Dlatego dzisiaj, kiedy przeżywamy Dzień Świętości Życia, trzeba nam uświadomić sobie o tym, że również moje życie, twoje życie jest świętością - podkreślił hierarcha.

eastnews kościół 1200.jpg
Kościół na świecie modli się w intencji ustania pandemii koronawirusa

"Stosujemy się do wszystkich zaleceń służb sanitarnych"

- Powinniśmy o to życie zadbać jak najskuteczniej, na miarę ludzkich możliwości. Dlatego stosujemy się do wszystkich wskazań i zaleceń służb sanitarnych. Zachowujemy higienę i wszelkie środki ostrożności. Staramy się nie szkodzić drugiemu człowiekowi. Nikt z nas przecież nie chciałby świadomie narażać kogoś na niebezpieczeństwo zarażenia - powiedział.

- Strzeżmy się nawzajem. Dzisiaj miłość bliźniego, troska o życie manifestuje się właśnie w ten konkretny sposób. W tym duchu odczytujmy obostrzenia wprowadzone przez służby rządowe. Zachowujmy wszystkie wskazania wydawane przez władze państwowe i kościelne w sposób absolutny. To wyzwanie na dzień dzisiejszy dla wszystkich nas. Niech nasze patrzenie na świętość życia przeradza się w bardzo konkretne działanie strzegące życia naszych bliźnich i nas samych - podsumował abp Wiktor Skworc.

pb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"To nie cisza, lecz duchowe wołanie". Przesłanie abpa Gądeckiego na niedzielę Wielkiego Postu

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2020 12:53
- Epidemia koronawirusa przypomniała nam o roli świątyń, znaczeniu życia rodzinnego i modlitwy domowej, a także pięknie radości - mówi w przesłaniu na czwartą niedzielę Wielkiego Postu przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pandemia koronawirusa. Zalecenia KEP dotyczące sprawowania liturgii w Wielkim Tygodniu

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2020 11:59
Nie będzie obmycia nóg w Wielki Czwartek i święcenia pokarmów w Wielką Sobotę. Takie są nowe zalecenia prezydium Konferencji Episkopatu Polski w związku z rozszerzaniem się epidemii koronawirusa w naszym kraju. Ostateczna decyzja w kwestii sprawowania liturgii w trakcie Wielkiego Tygodnia należeć będzie do metropolitów diecezji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W południe dzwony będą wzywać do modlitwy. Episkopat odpowiada na prośbę papieża ws. koronawirusa

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2020 10:44
O modlitwę w południe w środę 25 marca w intencji ustania epidemii, za chorych, za służby medyczne i za zmarłych prosi przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki. Jest to odpowiedź na prośbę papieża Franciszka, który w minioną niedzielę apelował o modlitwę w południe tego dnia.
rozwiń zwiń