X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Jarosław Gowin: jest za wcześnie, by przesądzać, czy wybory w maju się odbędą

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2020 09:43
- Nie wiem, czy wybory się odbędą. Wiem, że właściwe decyzje trzeba podejmować we właściwych momentach. Dziś jest za wcześnie, by przesądzić, że wybory będą czy nie - powiedział wicepremier Jarosław Gowin.
Jarosław Gowin
Jarosław GowinFoto: PAP/Jacek Bednarczyk

- Pora na podjęcie decyzji to będzie dzień po świętach Wielkiej Nocy. Wtedy będziemy wiedzieli, jaka jest skala epidemii, jakie są prognozy. Matematyczne formuły wskażą nam skalę ryzyka. Wtedy będziemy wiedzieć, czy będziemy na tak, czy na nie. Dziś nie zamykałbym żadnej drogi - podkreślił wicepremier w rozmowie z TOK FM.

"Wszystkie opcje są możliwe"

glosowanie urna wybory free shut 1200.jpg
Data wyborów prezydenckich i matur. Jest stanowisko premiera

Według niego jeśli chodzi o wybory, to tak długo, jak to możliwe, powinniśmy trzymać "wszystkie drzwi otwarte".

- Z punktu widzenia przeciwstawienia się kryzysowi byłoby dobrze, gdybyśmy mieli wybory za sobą. Żeby politycy mogli skupić się z jednej strony na ratowaniu osób dotkniętych epidemią, a z drugiej strony na ratowaniu polskiej gospodarki - powiedział Gowin.

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ] Jarosław Gowin: musimy toczyć podwójną wojnę – z epidemią i o uratowanie gospodarki

- A jeśli przełożymy wybory, będziemy ciągle tkwić w tym chocholim, zaklętym tańcu - dodał wicepremier.

"Czeka nas kryzys"

Jego zdaniem po przejściu pandemii będzie gigantyczny kryzys gospodarczy, gorszy niż w 2008 r., a świat będzie uboższy od tego, który pamiętamy sprzed kilku tygodni. - Dane pokazują, że gospodarka niemiecka w wyniku zamrożenia traci dziennie kilkadziesiąt miliardów euro. Na pewno analogiczne straty ponosi gospodarka Polska - zaznaczył wicepremier.

facebook premier sztab kryzysowy 1200.jpg
Premier: zrobię wszystko, by jak najłagodniej przeprowadzić Polskę przez czas perturbacji

Jak ocenił, Polska obrała optymalną metodę walki z epidemią. - Z jednej strony trafnie dobieramy w odpowiednich momentach restrykcje obostrzenia. (...) Z drugiej strony przygotowujemy polską gospodarkę, aby ją odmrozić - podkreślił Gowin.

>>>[ZOBACZ TAKŻE] Ograniczenia dot. przemieszczania się i wychodzenia z domu. Sprawdź na czym polegają i do kiedy obowiązują

Według niego, jeśli będziemy utrzymywać obecną sytuację zamrożenia, to "przedawkowanie lekarstwa okaże się groźniejsze od choroby".

- Skutki z punktu widzenia służby zdrowia, możliwości opieki nad chorymi na koronawirusa byłyby katastrofalne - podkreślił minister nauki.

Zdalny Sejm

Będąc gościem TVP1, Jarosław Gowin odniósł się do zaplanowanego na piątek, jednodniowego posiedzenia Sejmu.

Jego zdaniem do przegłosowania zmian w regulaminie Izby, które w efekcie umożliwi głosowanie zdalne,  "prawdopodobnie trzeba doprowadzić poprzez fizyczną obecność posłów na sali posiedzeń".

sejm rp posiedzenie free shutter 1200.jpg
Spór o pracę Sejmu. Prof. Mieczysław Ryba: nie wiem, co KO chce osiągnąćJednak dodał, że posłowie nie muszą głosować wszyscy na raz. - Można to tak zorganizować, żeby na przykład wytypować 230 posłów, proporcjonalnie do liczby posłów z poszczególnych klubów, żeby oni wchodzili na salę w podgrupach i oddawali głos. I po tym jednym głosowaniu cała reszta obrad może się już odbywać zdalnie - uważa Gowin.

>>>[CZYTAJ WIĘCEJ] Zmiany w regulaminie Sejmu. Posiedzenie ws. "tarczy antykryzysowej" częściowo zdalne

Wyraził przekonanie, że takie rozwiązanie jest optymalne. - Tym bardziej, że na tej jednej specustawie, tej wielkiej ustawie, nad którą pracuje przez cały czas w swoim ministerstwie Jadwiga Emilewicz, się nie skończy. Będziemy potrzebowali następnych i byłoby nieodpowiedzialne, gdybyśmy 460 posłów i całą towarzyszącą nam posłom grupę pracowników Sejmu ściągali każdorazowo w jedno miejsce. Trzeba przegłosować rzeczywiście prawdopodobnie fizycznie będąc obecnym w gmachu Sejmu ten nowy regulamin, a potem już głosujmy - oczywiście tylko w okresie przejściowym uzasadnionym szczególnymi okolicznościami - poprzez internet - powiedział lider Porozumienia.

st

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Mucha: pod względem prawnym nie ma podstaw do wprowadzenia stanu wyjątkowego

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2020 23:26
- Zgodnie z prawem, tylko wtedy gdyby okazało się, że środki, które są przewidziane w ramach aktywności legislacyjnej, czy w ramach działalności służb są niewystarczające można byłoby rozważać wprowadzenie stanu nadzwyczajnego - powiedział wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rzecznik sztabu Andrzeja Dudy: odkładanie wyborów zniszczy stabilność polityczną

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2020 08:34
- Jeśli wybory będą mogły być przeprowadzone, to należy je przeprowadzić 10 maja - mówi w rozmowie z wtorkową "Gazetą Polską Codziennie" Adam Bielan, europoseł PiS, rzecznik sztabu prezydenta Andrzeja Dudy.
rozwiń zwiń