X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Rzecznik prezydenta: nie widzimy możliwości wprowadzenia stanu nadzwyczajnego

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2020 08:04
- Marszałek Sejmu określa termin wyborów prezydenckich, a taki termin został wskazany na 10 maja i wybory powinny się w tym dniu odbyć. Chyba że zostanie wprowadzony jeden z trzech stanów nadzwyczajnych. Dzisiaj prawnych możliwości wprowadzenia stanu nadzwyczajnego nie widać – powiedział "GPC" Błażej Spychalski.
Błażej Spychalski
Błażej SpychalskiFoto: Twitter/Igor Smirnow/KPRP

W wywiadzie dla środowej "Gazety Polskiej Codziennie" rzecznik prezydenta podkreślił, że "nie jest możliwe przesunięcie wyborów prezydenckich".

emilewicz 1200 twitter.jpg
Jadwiga Emilewicz: przed nami kryzys inny niż dotychczasowe


- Zgodnie z polską konstytucją marszałek Sejmu określa termin wyborów prezydenckich, a taki termin został przez panią marszałek Sejmu wyznaczony na 10 maja i wybory w tym dniu powinny się odbyć. Chyba że zostanie wprowadzony jeden z trzech stanów nadzwyczajnych. Dzisiaj prawnych możliwości wprowadzenia takiego stanu nie widać. Państwo funkcjonuje – powiedział.

>>> [CZYTAJ TAKŻE]: Prezes BGK: "tarcza antykryzysowa" obejmie niemal wszystkie sektory gospodarki

Dodał, że "wprowadzenie stanu nadzwyczajnego wiązałoby się z ograniczeniem swobód i praw obywatelskich, więc choćby z tego względu nie jest ono rozważane".

"Priorytetem zapewnienie Polakom bezpieczeństwa"

Na pytanie, czy nie obawia się niskiej frekwencji, rzecznik prezydenta odparł, że "dzisiaj skupiamy się na walce z koronawirusem, na walce z tym zagrożeniem, które jest". - To jest dla nas rzecz najważniejsza. Naszym priorytetem jest zapewnienie Polakom bezpieczeństwa – zaznaczył.Spychalski odniósł się także do zarzutów kandydatów opozycji, że prezydent prowadzi kampanię wyborczą, próbując zbić kapitał polityczny na koronawirusie.

- Niestety, niektórzy przedstawiciele opozycji specjalizują się w atakach na prezydenta i nie zmieniła tego nawet epidemia koronawirusa. Prezydent wypełnia obowiązki głowy państwa, stoi na czele sił zbrojnych, posiada wiele uprawnień konstytucyjnych, a także ustawowych. To zupełnie normalne i oczywiste, szczególnie w tak trudnym czasie, że jest aktywny – skomentował.

dn

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wprowadzanie w błąd groźne dla medyków. Pomóc ma specjalny znacznik dla osób w kwarantannie

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2020 11:09
Narodowy Fundusz Zdrowia przygotowuje znacznik dla wszystkich osób objętych kwarantanną, który będzie widoczny w systemie informacji medycznej eWUŚ. O pracach nad nowym rozwiązaniem poinformował prezes NFZ Adam Niedzielski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koronawirus w Polsce. Straż miejska kontroluje parki i place zabaw w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2020 11:21
W związku z wprowadzonym stanem epidemii stołeczni strażnicy miejscy prowadzą kontrolę około 130 miejsc rekreacji, w tym m.in. parki, place zabaw i siłownie plenerowe. Każdego dnia prowadzą również dziesiątki rozmów, podczas których ostrzegają o ryzyku spotkań w grupach.
rozwiń zwiń