X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Afera melioracyjna. Rozprawa ws. Gawłowskiego przeniesiona

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2020 12:44
Zaplanowana na środę kolejna rozprawa w wątku tzw. afery melioracyjnej, w którym podejrzanym jest m.in. senator Stanisław Gawłowski została przeniesiona. To wynik decyzji prezesa szczecińskiego Sądu Okręgowego o odwołaniu wszystkich rozpraw do 30 kwietnia.
Senator Stanisław Gawłowski
Senator Stanisław GawłowskiFoto: PAP/Marcin Bielecki

Jak poinformował rzecznik Sądu Okręgowego w Szczecinie Michał Tomala, przeniesienie związane jest z pandemią koronawirusa; wszystkie rozprawy i posiedzenia (z wyjątkiem pilnych) zostały odwołane do końca kwietnia.

Stanislaw-Gawlowski-pap-1200.jpg
Afera melioracyjna. Gawłowski zaprzecza zarzutom korupcyjnym: to opowieść na zamówienie

>>> [CZYTAJ RÓWNIEŻ] Zeznania biznesmena obciążają Gawłowskiego. "PO zachowuje się w tej sprawie niejednoznacznie"

Terminy w sprawie związanej z wątkiem afery melioracyjnej jeszcze przed jej rozpoczęciem zaplanowane zostały do początku czerwca br. Pierwsza z zaplanowanych po 30 kwietnia rozpraw wyznaczona została na 13 maja, jednak, jak zaznaczył rzecznik, to czy się odbędzie, zależy od sytuacji epidemicznej.

Podczas rozprawy zaplanowano odczytywanie protokołów z wcześniejszych zeznań byłego dyrektora Zachodniopomorskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych w Szczecinie. Tomasz P. przyznał się m.in. do przyjęcia łapówki i ustawiania przetargów w kierowanej przez siebie instytucji.

We wcześniejszych zeznaniach przyznał m.in., że otrzymał 200 tys. zł od innego oskarżonego w tej sprawie, przedsiębiorcy Krzysztofa B. Jak wskazywał Tomasz P., jego zdaniem kwotę nakazał biznesmenowi przekazać Stanisław Gawłowski.

Gawłowskiemu w wątku tzw. afery melioracyjnej, dotyczącej nieprawidłowości przy 26 inwestycjach Zarządu Melioracji, prokuratura postawiła siedem zarzutów, w tym pięć korupcyjnych.
pp

Czytaj także

Afera melioracyjna. Gawłowski zaprzecza zarzutom korupcyjnym: to opowieść na zamówienie

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2020 16:00
Stanisław Gawłowski zaprzeczył w szczecińskim sądzie, jakoby przyjął dwa luksusowe zegarki od byłego dyrektora IMGW i łapówki od przedsiębiorcy Krzysztofa B. Łapówkarstwo m.in. w związku z nieprawidłowościami przy inwestycjach Zarządu Melioracji w Szczecinie zarzuca senatorowi PO Prokuratura Krajowa. Dalsza część przesłuchania zaplanowana została na kolejną rozprawę - we wtorek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Afera melioracyjna. Stanisław Gawłowski przesłuchiwany w szczecińskim sądzie

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2020 07:09
W szczecińskim sądzie kontynuowane jest przesłuchanie senatora Stanisława Gawłowskiego, oskarżonego m.in. o łapówkarstwo. Chodzi o kwestie aktu notarialnego dotyczącego nieruchomości w Chorwacji i znajomości z dyrektorem Zarządu Melioracji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Afera melioracyjna. Były dyrektor IMGW przyznał się do sugerowania łapówki dla Gawłowskiego

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2020 13:19
Były dyrektor IMGW Mieczysław O., oskarżony o podżeganie do przekazania Stanisławowi Gawłowskiemu korzyści majątkowej, powiedział w środę w szczecińskim sądzie, że przyznaje się do zarzucanego mu przestępstwa. Dwa luksusowe zegarki miał przekazać obecnemu senatorowi podwładny dyrektora, Łukasz L.
rozwiń zwiń