X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Zmiany w regulaminie Sejmu. Posiedzenie ws. "tarczy antykryzysowej" częściowo zdalne

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2020 11:43
Prezydium Sejmu przyjęło uchwałę o zmianie regulaminu Izby na czas epidemii. - Na sali plenarnej będzie ograniczona liczba posłów - przedstawiciele każdego klubu. Pozostali będą mogli brać udział w posiedzeniu zdalnie - mówiła marszałek Sejmu Elżbieta Witek.
Sejm
SejmFoto: DeZet/shutterstock.com

Witek przekazała, że zmiana regulaminu dotyczy tylko: stanu epidemii, stanu zagrożenia epidemicznego, a także trzech stanów nadzwyczajnych opisanych w konstytucji: stanu wyjątkowego, stanu wojennego oraz stanu klęski żywiołowej.

PAP Wojciech Andrusiewicz 1200.jpg
Rzecznik resortu zdrowia: musimy przyzwyczaić się do trzycyfrowych wzrostów zakażeń

- Nasza zmiana regulaminu idzie w tym kierunku, żeby już w piątek móc obradować według nowego regulaminu, który obowiązywał z dniem przyjęcia - chcemy go przyjąć właśnie na piątkowym posiedzeniu - ale z mocą obowiązującą od dnia dzisiejszego, czyli od dnia, w którym Prezydium Sejmu ten projekt uchwały przyjęło - mówiła marszałek Sejmu.

Brak sprzeciwu wśród członków Prezydium Sejmu

Jak przekazała Witek, za przyjęciem uchwały zagłosowało pięciu członków Prezydium Izby, jedna osoba wstrzymała się od głosu, nikt nie był przeciwny.

- My, jako parlamentarzyści czujemy na sobie wielką odpowiedzialność za prawo, które stanowimy, a wszyscy wiemy, w jakiej potrzebie są dzisiaj są pracodawcy, pracownicy, polskie rodziny - mówiła marszałek Sejmu, wskazując na konieczność uchwalenia tzw. tarczy antykryzysowej.

Lider PO Borys Budka powiedział we wtorek w Radiowej Trójce, że nie widzi możliwości, aby Sejm uchwalił pakiet pomocowy dla przedsiębiorców i pracowników w sposób zdalny. W jego ocenie jest to niemożliwe ze względów prawnych.

>>>[CZYTAJ WIĘCEJ] Borys Budka: nie możemy dzielić polskich przedsiębiorców i pracodawców

"Tarcza antykryzysowa"

gągul 1200.jpg
Prezes BGK: "tarcza antykryzysowa" obejmie niemal wszystkie sektory gospodarki

Projekt tzw. tarczy antykryzysowej przewiduje mikropożyczki dla przedsiębiorców do 5 tys. zł, rozszerzony program gwarancji de minimis BGK dla małych i średnich firm (podwyższony zostanie poziom zabezpieczenia kredytu z 60 proc. do 80 proc.) oraz wsparcie w leasingu dla firm z problemami (Agencja Rozwoju Przemysłu przeznaczy 1,7 mld zł na refinansowanie umów leasingowych firm transportowych). W pierwotnym projekcie znalazła się także możliwość odroczenia płatności składek na ZUS o trzy miesiące (późniejsza spłata składek będzie mogła zostać rozłożona na raty).

Prezydent Andrzej Duda informował, że w projekcie mają znaleźć się jednak rozwiązania, zgodnie z którymi zwolnieni z płacenia przez 3 miesiące składek na ZUS będą samozatrudnieni i mikroprzedsiębiorstwa zatrudniające do 9 osób, jeśli ich przychody spadły o więcej niż 50 proc. w stosunku do lutego br. Składek tych nie będzie trzeba zwrócić w przyszłości. Ponadto w pakiecie ma znaleźć się gwarancja, że państwo dopłaci do pensji pracowników do 40 proc. średniego wynagrodzenia firmom, które utrzymają miejsca pracy.

Na Prezydium Sejmu w ubiegły piątek zebrano opinie dotyczące posiedzenia Izby i środków profilaktycznych oraz bezpieczeństwa, jakie mogą zostać zastosowane.

st/db

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Tarcza antykryzysowa". Wiceszef MSWiA: zawieszenie biegu terminów administracyjnych

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2020 16:14
W ramach tarczy antykryzysowej przygotowujemy rozwiązania dotyczące zawieszenia biegu terminów administracyjnych, możliwości zdalnego trybu obradowania organów jednostek samorządu terytorialnego, ciągłości pracy w urzędach - poinformował wiceszef MSWiA Paweł Szefernaker.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jarosław Gowin: musimy toczyć podwójną wojnę – z epidemią i o uratowanie gospodarki

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2020 08:30
Wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin powiedział w Programie 3 Polskiego Radia, że "racjonalne będzie ograniczenie liczby osób, które mogą brać udział w zgromadzeniach". – Takie decyzje powinny zapaść jak najszybciej – wyjaśniał.
rozwiń zwiń